banner61

Emekli öğretmen 94 yaşında hayatını kaybetti

banner62

Zonguldak'da Uzun Yıllar Öğretmen Olarak Görev Yapan 94 Yaşındaki Emekli Öğretmen Necati Türkan Hayatını Kaybetti.(zonguldak-iha)

Emekli öğretmen 94 yaşında hayatını kaybetti
banner63

Zonguldak’da uzun yıllar öğretmen olarak görev yapan 94 yaşındaki emekli öğretmen Necati Türkan hayatını kaybetti.

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Belen köyünde yaşayan ve Cumhuriyet’in ilk öğretmenlerinden olan emekli öğretmen Necati Türkan yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti. 1926 yılında dünyaya gelen Türkan, öğretmenlik mesleğine 1946 yılında başlarken 1979 yılında emekli oldu. Türkiye’nin birçok yerinde öğretmenliği yapan Türkan, Zonguldak çevresinde çok sayıda öğrenci yetiştirdi. Necati Türkan’nın cenazesi yarin Belen Köy Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından aile Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Emekli Öğretmen Necati Türkan, 2018 yılında Emekli Öğretmenler gününde Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ve beraberindekiler Zonguldak’ın en yaşlı öğretmenin ellerini öperek Öğretmenler Günü’nü kutladı. Emekli öğretmen Necati Türkan, ziyaretten dolayı mutluluğu yüzünden okunurken, tüm öğretmenlerin gününü kutladığı görülmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner47

banner49

banner51

banner45