Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi!

Bu haber 19 Mart 2019 - 23:19 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Daha önceki Edge tarayıcısıyla ilgili sürekli şikayet saha Microsoft, yeni tarayıcısını kullanmaya başladı. Bundan kısa bir süre önce Microsoft’un, yeni bir tarayıcıya geçeceği kesinleşmişti. Bu yeni tarayıcının ilk görüntüleri biraz geç de olsa elimize ulaştı.

Yeni Microsoft tarayıcısı ilk kez görüntülendi

Google Chrome benzerliğiyle dikkat çeken yeni Microsoft tarayıcısının ekran görüntüleri, Neowin adındaki bir internet sitesinde bulundu.

Google Chrome içerisinde bulunan; adres çubuğu, sık kullanılanlar bölümü ve ana sayfanın aynısı Microsoft Chrome tarayıcıda da yer alıyor. Bu da hizmetin orjinalliği ile ilgili soru işaretleri yarattı. 

Yeni Microsoft tarayıcısı dinamik tema sunuyor

Yeni Microsoft tarayıcısı ile ilgili en çok dikkat çeken detay ise dinamik tema kullanılması oldu.

Ayrıca Bing ile ortak çalışma altyapısı da geliştirildi. Hemen alt kısıma istediğiniz vakit çeşitli havadis, bilgi, salık girişleri yapabilir ve böylece ekranı daha kişisel hale getirebilirsiniz. Neowin üzerinden paylaşılan ilk iki görselde bu özelliklerin görselini bulabilirsiniz. 

Google chrome için eklentiler son radde önemliydi. Anlaşılan o ki, Microsoft Chrome için de tekrar aynı eklentiler kullanılacak.  Böylece kullanıcının diğer bir sisteme ihtiyaç duymaması sağlamaya çalışılıyor.

Google Chrome için geliştirilen neredeyse bütün eklentiler, Microsoft Chrome için şu anda aktif. Bu yeni tarayıcı ile ilgili henüz soru işaretleri giderilmiş değil. Google Chrome varken bu yeni tarayıcının sebep kullanılacağının cevabını, henüz kimse bilmiyor.

Yeni Microsoft Chrome tarayıcı sizce ihtiyaçlara yanıt verebilecek mi? Konuyla ilgili yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

MWC’de Lenovo standını ziyaret ettik! (video)Donanım