Anasayfa / Son Dakika / YDS ve Yabancı Dil Bilgisinin Önlenemez Yükselişi

YDS ve Yabancı Dil Bilgisinin Önlenemez Yükselişi

 

Anadil harici yeni diller öğrenmenin öneminin zaman ile tercihten çıkıp birer zorunluluğa döndüğü çağımızda, yeni bir dil öğrenmenin avantajları da saymakla bitmeyecek boyutlarda. YDS Soru Bankası,  yüksek lisans ve doçentlik başta olmak üzere;  akademik kariyer hedefleyen, TUS veya Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavları gibi sağlık alanlarında ya da zaman zaman kamu kurumları tarafından da personel seçiminde yabancı dile olan yetkinliğin sınandığı bir sınavdır. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kere yapılan YDS’ ye olan ilgi ise gün geçtikçe artış göstermekte.

YDS Nedir?

Açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan YDS, adayların yabancı dil bilgisini tartan, ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Yılda iki kere girme imkanı verilen bu sınavdan alacağınız geçerli bir not ile, akademik eğitiminizi ya da yurt dışında görev almayı hedefleyen kamu personellerinin durumunu etkiliyor.  İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılan sınavların ikisinde de Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça bilginizi ölçülürken; Bulgarca, Çince, Danca, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Felemenkçe, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca gibi diğer dillerin sınavları ise genelde İlkbahar dönemi sınavlarına eklemlenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

YDS’de Kelepir Kitap Farkı

Kelepir Kitap, sizlerin ilgi ve ihtiyaçlarınıza direkt hitap edecek şekilde hazırlanmış; grammar ya da vocabulary bilginizi geliştirmek için alanındaki uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmış konu anlatımları, cloze testler ve soru bankalarıyla öne çıkıyor. Sınav içeriği ve tekniği hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz takdirde ise çözümlü soru bankaları imdadınıza yetişerek YDS’yi bir problem olmaktan çıkarıyor. Kendinizi tam anlamıyla sınava hazır hissedebilmeniz için birbirleriyle rekabet eden yayınevleri,  var olan birçok formatı konu anlatımlıdan videolu soru çözümlerine kadar birçok farklı formatta sunuyor. Kelepir Kitap, YDS’de alanında uzman yayınevlerinden, sitesinde barındırdığı onlarca farklı kitap ile sizlere inceleme ve kendinize en uygun olanı seçme imkânı tanıyor. Eksiklerinizi tespit ettikten sonra, konu anlatımlı kitap ya da fasikülleri  https://www.kelepirkitap.com/Soru-Bankasi-694 adresinden inceleyebilirsiniz. Unutmayın ki, YDS’ye tam olarak hazır olmanızın yolu doğru ve güvenilir YDS kaynaklarından yapacağınız düzenli çalışmadan geçiyor.

Hakkında vadi

Check Also

Ünal: İmamoğlu devam eden hukuki süreçten neden rahatsız?

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “İmamoğlu, devam eden hukuki süreçten sebep …

Bir cevap yazın