Windows 10 şimdi de mavi ekran hatası veriyor « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Windows 10 şimdi de mavi ekran hatası veriyor

Bu haber 29 Kasım 2018 - 12:01 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinin sorunları bitmek bilmiyor. Bazı kullanıcıların dosyalarının silinmnesine yol açtığı gerekçesiyle art çekilen güncellemenin şimdi de mavi ekran hatası oluşturduğu ortaya çıktı.

Windows 10 şimdi de mavi ekran hatası veriyor

Windows Latest’ın rahoruna göre, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinde sorunları ortadan kaldırmak için çıkartılan Windows 10 KB4464330 rötuş güncellemesi de, bilgisayarın cevap vermemesi ile sonuçlanan olan mavi ekran hatasına sebep oluyor. Ancak bildirilen raporlara göre bu hata yalnızca bazı HP marka bilgisayarlarda ve uyumsuz sürücüler nedeniyle meydana geliyor.

Bu mavi ekran hatasını saha bir HP EliteDesk 800 G3 kullanıcısının yeni güncellemeden sonra bilgisayarının açılmadığını iddia ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca dünyanın birçok yerinden kullanıcılar Reddit ve Twitter gibi sosyal ağ ve sitelerde bu tarz şikayetlerini de paylaşıyor.

Anlaşılan o ki Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi Microsoft’un başına dert olmaya devam ediyor. Eğer HP marka bir bilgisayar kullanıyorsanız ve bu güncellemeyi henüz yüklemediyseniz biraz daha beklemenizi öneriyoruz.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini yüklemeyin!Yazılım