Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Bu haber 29 Kasım 2018 - 12:01 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Bir dönemin efsane müzik yazılımı Winamp geçtiğimiz günlerde internete düşmüştü. Yazılımın bu sürümünün internete düşmesiyle birlikte geliştirdiği firma Radionomy, Winamp 5.8’i resmi olarak indirmeye açtı.

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Uzun süredir sessizliğini koruyan bir döneme damgasını vuran efsane Winamp, geçtiğimiz günlerde art döneceğinin sinyallerini vermişti. 2014 yılından bu yana güncellenmeyen yazılımla ilgili bu havadis, bilgi, salık teknoloji dünyasında nostalji sevenlerin ilgisini çekmişti.

Açıklamanın yapılmasının ardından Winamp 5.8 Beta sürümü internete sızdırılmıştı. Kimin tarafından yapıldığı belli olmayan bu sızıntı sonucunda geliştirici firma Radionomy, yazılımı erkenden indirmeye açmaya karar verdi. Ücretsiz oarak yüklenebilen yazılım geliştirici firmanın internet sitesinden indirilebiliyor. Siz de bu yazılımı bilgisayarınıza kurarak deneyebilirsiniz.

Winamp tarihi

İlko larak 0.20 sürümü ile 21 Nisan 1997’de kullanıma sunulan yazılım basit ve basit arayüzü ile o dönemin en popüler MP3 çalar yazılımı olmuştu. MP3’ün yasallığının tartışıldığı günlerde devamlı güncelleme vermesi ve birçok formatı çalabilmesiyle popüler olan Winamp, bilgisayardan mobil cihazlara geçilmesiyle birlikte eski popülerliğini kaybetti.

Winamp’ın kaderi netleşti, yeni sahibi bakın kim oldu!Güncel