Anasayfa / Son Dakika / Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir?

Vajinismus nedir tanımından bahsetmesi gerekirse ülkemizde çoğu kadın vajinismus problemiyle karşı karşıyadır. Kadınların psikolojik ya da fizyolojik sebeplerden ötürü vajina kaslarının kasılması sonucu istemsiz olarak cinsel ilişkinin yaşanamaması durumudur.

Vajinismus Nasıl Olur Ve Tedavisi Nedir?

Vajinismus problemini psikolojik ya da fizyolojik nedenlere dayanır. Ülkemizde çoğu kadının yaşadığı bu problem daha çok psikolojik temellidir. Küçük yaşlarda yanlış öğretilerle birlikte yaratılan cinsellik algısı çoğu zaman bu problemlere yol açar. İlk gece ile ilgili anlatılan gerçek dışı hikayeler ve yanlış öğretiler yüzünden oluşan ilk gece korkusu vajinismus problemine neden olur. Kadınlar ilk gece için yaşadıkları bu korkuyla birlikte kendini kasarak cinsel ilişkiye istemsiz olarak izin vermez.

Vajinismus tedavisi vardır. Öncelikle bu rahatsızlığa neden olan problemin fizyolojik mi psikolojik mi olduğu saptanmalıdır. Eğer fizyolojik bir nedenden kaynaklanıyorsa, uygun ilaçlı ya da ilaçsız bir tedavi yöntemi ile bu sorun tamamen ortadan kalkabilir. Eğer psikolojik temelli bir sıkıntıdan bahsediliyorsa bunun tedavisi daha kolaydır. Yapılan 2-3 seanslık terapilerle sıkıntı tamamen ortadan kaldırılabilir. Ve kadın sağlıklı bir şekilde cinsel hayatını yaşayabilir hale gelir. Vajinismus tedavisi Ankara bir çok yerde online veya yüz yüze terapilerle bu soruna ışık tutar.

www.vajinismus.online

Hakkında bazkriz

Check Also

Ünal: İmamoğlu devam eden hukuki süreçten neden rahatsız?

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “İmamoğlu, devam eden hukuki süreçten sebep …

Bir cevap yazın