Anasayfa / Güncel / Ünlü İş Adamı Bedrettin Ekdi’nin Ekonomi Yorumu

Ünlü İş Adamı Bedrettin Ekdi’nin Ekonomi Yorumu

 

Doğu Anadolu’nun ve ülkemizin en başarılı iş insanları arasında gösterilen Bedrettin Ekdi, bilindiği üzere Siirt ve çevresinde 5 bin kişinin mensup olduğu bir aşiretin lideri olmakla birlikte, aynı zamanda ülkemizde pek çok farklı iş kollarında yatırım yaparak istihdam sağlayan birisidir. Yatırım yaptığı iş kollarının başında inşaat, emlak, gıda, av malzemeler, akaryakıt olmak üzere birçok iş sahası bulunmaktadır.

Bedrettin Ekdi: Ülke Ekonomisine Güvenin

Bedrettin Ekdi, son katıldığı söyleşide son zamanlarda oldukça hassas ve kırılgan bir dönemden geçen ülke ekonomisine dair gündem maddesi olan pek çok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aynı zamanda oldukça başarılı ve deneyimli bir ekonomist olan Bedrettin Ekdi, basın önünde yaptığı değerlendirmelerde ülkemizin oldukça hassas, risk ve belirsizliklerin oldukça fazla olduğu bir dönemden geçtiğinin altını çizdi. Diğer bir yandan sıkıntı yaşadığımız bu zor süreci nasıl atlatabiliriz sorusunun yanıtına değinene Ekdi, bu zor süreçten ancak siyasi iktidarın ve milletimizin karşılıklı güven ilişkisi ile sona ereceğine vurgu yaptı. Aynı zamanda Ekdi yapmış olduğu değerlendirmelerde halkımızın ve iş insanlarının ülke ekonomisine güvenmesinin oldukça önemli olduğunu, bu zor sürecin yalnızca üreterek, sabır ederek, güven duyarak atlatılabileceği ifadelerine yer verdi.

Bedreddin Ekdi Hakkında

Bedrettin Ekdi çok küçük yaşlarda iş yaşamına atılmasına rağmen, eğitimine de oldukça önem vermiş ve bunun nihayetin ekonomi alanında uzmanlık yapmıştır. Kıvrak iş zekası ile kendini piyasada av malzemeleri satarak çok kısa bir süre içerisinde gösteren Bedrettin Ekdi, iş alanlarını zaman içerisinde genişletmiştir. Öte yandan 60 köy sahibi olan ve şuan pek çok kişiye istihdam alanı açan ünlü iş adamı Ekdi, aynı zamanda söyleşilere katılarak ülkemizin gündemine dair ekonomik değerlendirmeler yapmaktadır.

 

Hakkında vadi

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın