Ukrayna’da Eğitim « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Ukrayna’da Eğitim

Özellikle dil öğrenimi için yurt dışı eğitimi büyük önem arz etmektedir. Artık işverenler tarafından İngilizce dilinin yanında başka dillerin de bilinmesi isteniyor.

Bu haber 29 Haziran 2018 - 16:25 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Özellikle dil öğrenimi için yurt dışı eğitimi büyük önem arz etmektedir. Artık işverenler tarafından İngilizce dilinin yanında başka dillerin de bilinmesi isteniyor. Vize muafiyeti ve hatta pasaport bile istenmeden sadece kimliğinizle girebileceğiniz Ukrayna, yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz, başka diller de öğrenebileceğiniz ülkelerin başında geliyor.

Ukrayna’da eğitim gerek bu nedenden dolayı gerekse de ülkemize yakınlığı bakımından tercih edilmektedir. Ukrayna üniversiteleri eğitim bakımından dünyada önde gelen üniversitelerdendir. Örneğin Odessa şehri Rusçasını mükemmel seviyeye getirmek için öğrencilerin tercih edebileceği şehirlerin başında gelmektedir. Şehirde Ukraynaca yerine genellikle Rusçanın konuşulması ve Rusya’nın aşırı soğuklarının yaşanmadığı bir şehir olması buradaki üniversitelerin cazibesini artırmaktadır.

Odessa üniversiteleri sınavsız yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilebilir. Çünkü bu üniversitelerde herhangi bir sınav puanı aranmıyor. Sadece lise diplomasıyla başvuru alınıyor ve tıp alanında dahi sınavsız giriş hakkı bulunmaktadır.

Üniversitelerin Fiyatları

Ukrayna’da eğitim yapmak isteyenlerin ilk önce baktıkları bilgilerden biri Ukrayna’da üniversite fiyatları olmaktadır. Bölüm ve fakültelere göre ayrılmakla birlikte örneğin endüstri ve makine mühendisliği bölümleri yıllık 1800 dolardır. Bilgisayar ve nano teknoloji gibi bölümler ise yıllık 2300 dolar civarındadır. Bu konuda babilegitim.com adresinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.