Türkiye’de 5G ilk o şehirde kullanılacak! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Türkiye’de 5G ilk o şehirde kullanılacak!

Bu haber 19 Mart 2019 - 23:19 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bolu’ya geldi. Bolu Güney Çevre Yolu Şantiyesi’nde incelemelerde bulunan Turan, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de 5G ilk o şehirde kullanılacak!

Fiber optik altyapısını geliştireceklerini söyleyen Bakan Turhan;

“Tüm vatandaşlarımza hizmet verecek fiber optik altyapısını geliştireceğiz. Ülkemizde şuanda 4.5 G hizmet seviyesinde bir altyapımız var. 74 milyon tane abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor. Ama biz bununla da yeterli kalmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini İnşallah Bolu’da ve ülkemizin mühim merkezlerinde hizmete sunacağız” dedi. 

Bakan Turhan, D-100 Karayolu üzerinde bulunan Eşref Bitli Kışlası’nın da sivil havacılığa açılacağını belirterek, “Bolu ilimizin turizm potansiyelinin yüksek olması nedeniyle, Eşref Bitlis Kışlası içerisindeki havaalanını sivil uçuşlara açmak maksadıyla, Sivil Havacılık ve Devlet Hava Meydanları işletmesindeki teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor.

Burada bir takım iyileştirme çalışmaları yaparak, lüzumlu idari ve teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra da bu bölgeyi sivil uçuşlara açmayı planlamaktayız” şeklinde konuştu. 

Motosiklet görünümlü 5G destekli otomobil: Seat Minimo (video)Otomobil