Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen 4. Özgecan Aslan Koşusu, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirildi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen 4. Özgecan Aslan Koşusu, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirildi

Bu haber 06 Mart 2018 - 21:42 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Özgecan Aslan Koşusu” bu yıl 4. kez Adana Yeşiloba Hipodromu’nda “Unutmadık” sloganıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Jokey Kulübü’nün önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “Özgecan Aslan Koşusu”, “Kadına şiddete son” çağrısıyla toplumda kadın olmanın önemine vurgu yaparak, kadına yönelik şiddet konusunda bilinç ve farkındalık geliştirmek amacıyla koşuldu. 6 Mart Salı günü yapılan koşuya; Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni başkanı Serdal Adalı ve yeni Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Özgecan Aslan’ın Ailesi de katıldı.

TJK Başkanı Serdal Adalı:“Bugün burada, kulübümüzün önemli bir sosyal sorumluluk projesinin sürekliliğine olan inancımızı ve çok önemsediğimiz bu sosyal sorunumuzla ilgili hassasiyetimizi göstermek için sizlerle bir aradayız. Atlarımız birazdan Adanamızda piste çıkacak ve Rahmetli Özgecan Aslan kardeşimizle özdeşleşen, toplumumuzun kanayan yarasına dikkat çekerek farkındalık yaratmak üzere; 4. kez “Kadına Şiddete Son” demek için koşacak. Tüm kalbimle, şiddetin her türlüsünün ama özellikle de kadına şiddetin son bulmasını, şiddetin hiçbir zaman, hiçbir sorunun çözümü olmadığının ve olamayacağının unutulmamasını diliyorum” dedi.

Özgecan Aslan Koşusu’nu PADRINO kazandı

6 Mart Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının, kum pistte 1200 metre mesafede birincilik mücadelesi verdiği ve bu sene dördüncüsü düzenlenen Özgecan Aslan Koşusu’nu (KV-8/S); Kamil Arda tarafından yetiştirilen, Başak Milli’nin sahibesi olduğu PADRINO (Okawango – Venedik / Always A Classic) isimli safkanı, jokeyi Mü