Anasayfa / Güncel / Turkcell ve Apple’ın Türkiye kapışması!

Turkcell ve Apple’ın Türkiye kapışması!

Apple’ın Hollywood’ın önde gelen yıldızlarıyla tanıttığı yeni TV servisi Apple TV ile ilgili enteresan bir detay Türkiye’de ortaya çıktı. Apple’ın yeni servisi TV ’ın Türkiye’deki ad haklarının Turkcell’de olduğu belirtildi.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre Turkcell’in 2014 yılında kullanıma açtığı yerli dijital televizyon platformu TV ile ilgili olarak bugün düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu,

Turkcell ve Apple’ın Türkiye kapışması!

“Türkiye’de TV ’ın ad hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz aka onlar ufak harfle yazıyor” dedi. 

Turkcell mühendislerinin 2014’te geliştirdikleri TV ile 3.6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Zavaroğlu, “Apple’ın dünkü lansmanı tamamen rastlantı oldu. Ama bizim için iyi oldu. Bu alandaki stratejimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. TV ’ı önümüzdeki devre daha çok duyacaksınız” diye konuştu.

“Netflix ile yakın bir zamanda işbirliğine de gideceğiz. TV kutularına Netflix uygulamasını da iç etmeyi düşünüyoruz” diyen Barış Zavaroğlu, platformlarındaki yerli içerikleri zenginleştirmek için BKM ile yaptıkları işbirliği hakkında ise şunları söyledi:

“BKM ile yeni bir pakt yaptık. Her hafta 5 yeni BKM filmi, TV abonelerine ücretsiz olarak sunulacak. Yerli filmlerin daha çok seyirciye ulaşması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle izleyiciler, Ata Demirer’den, Cem Yılmaz’a ve Yılmaz Erdoğan’a meşhur oyuncuların filmlerine sene boyunca ücretsiz erişebilecek.”

TV uygulamasında kullanıcıların günde ortalama 81 dakika TV ve film izlediğini aktaran Zavaroğlu, platformlarında 86 HD ve 5 tane 4K Ultra HD olmak üzere 150’den çok diri TV kanalı ve toplamda 5 binden çok içerik bulunduğunu söyledi.

TV 3,6 milyon kullanıcı sayısına ulaştıMobil

Hakkında admin

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın