Anasayfa / Teknoloji / Turkcell Dergilik Okudo oluyor

Turkcell Dergilik Okudo oluyor

Bugün İstanbul’da düzenlenen ve Turkcell‘in 25. yılının kutlandığı basın toplantısında Genel Müdür Kaan Terzioğlu tarafından açıklanan bilgiye göre popüler gazete ve mecmua okuma uygulaması Dergilik ismini değiştiriyor. Terzioğlu tarafından cümle içinde kullanılan Okudu olarak duyurulan yeni ad yakında kullanıma sunulacak.

Turkcell Dergilik Okudo oluyor

Turkcell aynı zamanda Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP‘a yaptığı açıklama ile ad değişikliğini resmi olarak duyurdu. Buna göre Dergilik olan uygulamanın ismi bundan sonra Okudo olarak değiştirilecek.

Ocak ayında Dergilik’te 8.5 milyon mecmua indirilmişti

Türkiye’nin ilk ve tek dijital yayın platformu Dergilik, rekorlarla dolu bir yılın ardından 2019’a güzel bir başlangıç yaptı. Geçen sene 80 milyondan çok yayını okuyucularla buluşturan Dergilik’ten, yılın ilk ayında 8.5 milyon mecmua ve 3 milyon gazete indirildi. Yerli ve yabancı, haftalık ve aylık dergilerin yanı dizi mahalli ve milli gazeteleri de takipçileriyle buluşturan platform, dijital yayın yapan birçok özel içeriği de okuyucularına sunuyor.

KAP’ta yayınlanan açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Şirketimiz bağlı ortaklıklarından Lifecell Ventures Coöperatief U.A. (“Lifecell Digital”) uluslararası dijital işlerimiz kapsamında Moldova’da Moldcell’in ardından Arnavutluk’ta ALBtelecom SH.a. (ALBtelecom), Nepal’de CG Corp Global ve Karayipler’de Digicel Group ile beraber yekün 39 ülkede dijital servislerimizin kullanılmaya başlaması için işbirliği anlaşmaları imzaladı. 3 milyon nüfusu olan Arnavutluk’ta hizmet veren ALB Telecom, işbirliği kapsamında Lifecell’in ilk aşamada BiP ve Lifebox, sonrasında ise fizy, Yaani, Dergilik (OKUDO) ve kopilot servislerini müşterilerine sunmaya başlayacak. Karayipler, Orta Amerika ve Pasifik’te 31 ülkede etkinlik gösteren Digicel Group etkinlik gösterdiği ülkelerdeki operatörlerin altyapılarına bu servisleri entegre edecek. CG Group’un parçası CG Corp Global’le imzalanan anlaşmayla CG Corp Global, Nepal’in ilk dijital operatörünü hayata geçirecek ve yaklaşık 30 milyon potansiyel müşteriye BiP, Lifebox, fizy, TV , Dergilik (OKUDO) ve Hızlı Giriş dijital servislerini sunacak.

Lifecell Digital iş modeli, ilgili operatörlere dijital servis altyapısı ve know-how sağlanarak, bu servislerle ilgili danışmanlık, marka ve lisans geliri elde edilmesi üzerine kurulmuştur. Grubumuza bağlı iştirakler üzerinden başarısını kanıtlayan dijital servislerimiz, açıklanan işbirlikleri ile dünyaya yayılımımızı güçlü bir şekilde başlatacaktır.

27 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan açıklamayı KAP’ın internet sayfasında görebilirsiniz. 

Uygulama bundan sonra Okudo ismiyle kullanılacak. Şimdilik resmi bir duyurunun yapılmadığını belirtelim. Uygulamanın bu isminin son dönemde Dijital Operatör olarak anılmak isteyen Turkcell, DO ekini her türlü uygulamasında kullanmaya başlamıştı. Okudo ismi de DO kelimesinin Oku ile birleşmesiyle oluşturulmuş. 

Turkcell Deneyim Mağazası kapılarını açtı (video)Güncel

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın