TOKİ indirim kampanyasından yararlananların sayısı 4 bini aştı.. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

TOKİ indirim kampanyasından yararlananların sayısı 4 bini aştı..

Bu haber 14 Nisan 2019 - 11:41 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

TOKİ tarafından borcunu peşin ödeyip tapusuna derhal sahip olmak  isteyen ev ve iş yeri alıcıları için düzenlenen indirim kampanyasına  vatandaşlar yoğun alaka gösterdi.

21 Mart’ta başlayan indirim kampanyasından yararlanmak isteyen ev  ve iş yeri alıcılarının 19 Nisan Cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuruda  bulunması gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında laf konusu  indirim oranından yararlanılamayacak.

Kampanyadan tüm borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da  yararlanıyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde  25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim  kampanyasından faydalandı.

Kişisel tasarrufla 182 milyonluk borç kapatıldı

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kampanyanın ilk 16 gününde  borcunun tamamını kapatan ve kısmi ödeme yapan vatandaşlarla birlikte yekün 4 bin  389 ev ve iş yeri alıcısı 244 milyon 451 bin liralık borcunu kapatarak indirim  kampanyasından yararlandı.

Bu sene yüzde 22 oranında indirim yapılan kampanyadan ilk 16 günde 3  bin 883 ev ve iş yeri alıcısı 225 milyon 924 bin liralık borcunu kapatarak  tapularını almaya hak kazandı.

Borcunun tamamını kapatamayan 506 ev ve iş yeri alıcısı da  yaptıkları 18 milyon 527 bin liralık peşin ödemelerle indirim kampanyasından  yararlandı.

Kampanya kapsamında yekün 244 milyon 451 bin liralık borcun yüzde  74’üne karşılık gelen 182 milyon 77 bin liralık kısmı, kişisel birikimlerle  ödendi. Borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazanan vatandaşlar böylelikle  kredi kullanmadan tasarrufla gelen bu tutarı ekonomiye kazandırmış oldu.

210 bin şahıs yararlanacak

210 bin ev ve iş yeri alıcısının yararlanabileceği kampanyaya,  başvuru yapmak isteyen ev ve iş yeri alıcılarının TOKİ’ye ödemekle yükümlü  oldukları ödenti ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması  gerekiyor.

Satışları 2017 sonuna kadar yapılmış ve art ödeme taksidi 2017 sonuna  kadar başlayan ev ve iş yeri sahiplerinin yararlanabileceği kampanyaya, taksit  sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler iç edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen ev ve iş yeri alıcıları,  gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan ev kredisi  kullanabilecek.>

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN