Tıbbi ve Medikal Tercüme Hizmetini Uzman Doktorlardan Alın « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Tıbbi ve Medikal Tercüme Hizmetini Uzman Doktorlardan Alın

Bu haber 01 Mart 2018 - 12:02 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

 

İnsan sağlığı ve Tıp, hata kabul etmeyen ve özel terminolojiye sahip içerikleri, bilgileri içinde barındırır. Bu yüzden Tıbbi ve Medikal alanlarda yabancı dillerden çeviri özen, tecrübe, bilimsellik ve uzmanlık gerektirmektedir. Tıbbi tercüme yılların verdiği deneyimle bilimsel Tıp makalelerinin, raporlarının ve diğer metinlerinin Türkçe’ye ya da yabancı bir dile çevirmenin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak bünyemizde, kendi alanlarında uzman doktorlarımız, veteriner ve eczacılarımız ile tercüme ve çevirmenlik yapıyoruz. Örneğin; Kalp hastalıkları konusunda içeriğe sahip olan bir metnin çevirisi, çeviri yapılacak dile hakim kalp hastalıkları uzmanı bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bilinçle medikal çeviri ve tercümelerinizi gerçekleştiriyoruz.

Sağlık yanlış bilgi kabul etmez

Medikal çeviri ve tercüme sağlık sektöründeki yer alan tüm içerikleri kapsamaktadır. Tıbbi tedavi metinleri ve ecza sektöründeki prospektüsler kısaca tıp alanında yer alan tüm metinler bu kapsamda ele alınmaktadır. Medikal araç gereç patent çevirileri, medikal araç gereç tanıtım broşürleri, sağlık sektörüne ait tanıtım amaçlı yazılar, broşür ve kitapçıklar, medikal araç gereç kullanım kılavuzları da çevirilerine özen gösterilmesi gereken metinlerdir.  Dil bilen herkes tarafından kolaylıkla yapılabilen bir dal olmadığı için medikal çevirinin mutlaka uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. İnsan sağlığını etkileyecek konuların, tıp diline hakim aynı zamanda yabancı dillerden aktarımını doğru yapacak uzmanlar tarafından yapılması önemlidir ve sorumluluk istemektedir. Bu sorumluluğa sahip uzman ekibimiz sayesinde sağlık sektöründe tercüme ve çeviri hizmetlerinizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.

Tıbbi Çeviri ve Tercüme Yaptığımız Dallar

Anestezi, Genel Cerrahi,  Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dahiliye (İç hastalıkları), Dermatoloji (Cildiye), Doktor İzlem Formları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Plastik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Hasta  İşlem Formları, Radyoloji, Tıbbi Cihazlar ve Tıbbi Cihazların Kullanma Kılavuzları, Tıp ve Eczacılık Kuruluşlarının Tanıtım Dokümanları, Üroloji, toksikoloji, patoloji, klinik raporu her dilde tercüme ve çevirilerinizi gözünüz kapalı bize emanet edebilirsiniz. Uzman ekibimiz, en kısa zamanda, doğru bir şekilde size tıbbi ve medikal metinlerinizin çeviri ve tercümenizi teslim eder.