Teknolojik Gelişmelerin Etkilediği Bir Alan; Davetiye « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Teknolojik Gelişmelerin Etkilediği Bir Alan; Davetiye

Bu haber 09 Kasım 2018 - 10:09 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

 

Teknoloji ile birlikte yaşanan değişim ve gelişimler düğün sektörünü de oldukça etkilemiştir. Sosyal medyanın hayatımızda önemli bir alanı kaplamasıyla birlikte birtakım düğün hazırlıkları da sosyal medyaya göre uyarlanmaya başlamıştır. Bu değişimden nasibini alan faktörlerden biri de konuklarınızı ağırlama aracı olan davetiye olmuştur. Videolu, QR kodlu gibi teknolojinin yer bulduğu düğün davetiyeleri yeni nesil çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen örneklerden olmuştur.

Yenilik İsteyenler İçin Videolu Davetiye

Bir davetiye düşünün… Eğlenceli bir müzik eşliğinde partnerinizle birlikte sevdiklerinizi en samimi hallerinizle düğününüze davet ediyorsunuz… Sevdiklerinizi en özel gününüze şahitlik etmek için davet ederken isteğinize göre bir video konsepti belirleyebilirsiniz. İster karikatürlü, ister eşinizle geçirdiğiniz zamanlardan oluşan videoların birleşimiyle oluşan bir davetiye, isterseniz de fotoğraflarınızın yer aldığı slayt davetiyeleri tercih edebilirsiniz.

Video davetiyeler genellikle klasik davetiyelerin yanına ek olarak tercih edilmektedir. Çünkü videolar genellikle genç ve orta kesime hitap etmektedir. Bu nedenle çiftler genellikle sosyal medyada paylaşabilmek ve davetiye gönderemediği arkadaşlarına iletebilmek için videolu modelleri tercih ederler. Aile büyüklerini ise klasik baskılı modeller ile davet ederler. Hem videolu hem de klasik baskılı bir model arıyorsanız QR kodlu davetiyeleri tercihlerinizin arasına yazabilirsiniz.

Yeni Nesil QR Kodlu Davetiyeler

Birçok alanda kullanılan QR kod davetiyelerde de yer buldu. Klasik kağıt baskılı davetiye modellerine QR kod eklettirerek davetlilerinizi sesli ve videolu davet etme fırsatına sahip olabilirsiniz. Mesela klasik baskılı bir davetiye bastırdınız ancak konuklarınızı kendi sesinizle davet etmek istiyorsunuz. Yapmanız gereken şey çok basit. Videonuzu davetiyenizi satın aldığınız yer ile paylaşarak, QR koda gömmesini rica edin ve sonra bu kodun davetiyenizde yer almasını isteyin. Davetiyenizi gönderdiğiniz kişi kodu cep telefonunda okuttuğunda görüntünüzle karşılaşmış olacak ve misafirlerinizi kuru bir yazı ile çağırmamış olacaksınız. Sizce de çok samimi bir davet şekli değil mi?

QR kodlu davetiyelere konum özelliği de ekleyebilirsiniz. Misafirlerinizin düğün mekanını daha rahat bulabilmesi için konum bilgisinin bulunduğu QR kodlu davetiyeleri tercih edebilirsiniz.

Teknolojik gelişmelerin hayatımızın her alanına taşındığı günümüz dünyasında videolu ve QR kodlu davetiye modelleri ile düğününüze renk katabilirsiniz. Konuklarınızı alışılagelmişin dışında bir yöntem ile davet etmeye ne dersiniz?

Kaynak; https://www.edavetiye.com/