banner61

Kurallara uymayan pazarcıya ceza

banner62

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Yapılan Denetimler Kapsamında Düzen Ve İntizama Uymayan Pazarcı Esnafına Çorlu Belediyesi Encümeni Kararı İle İdari Para Cezası Ve Tezgah Kapatma Cezası Uygulandı.

Kurallara uymayan pazarcıya ceza
banner63

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri sırasında düzen ve intizama uymadığı belirlenen pazarcı esnafına idari para cezası ve tezgah kapatma cezası uygulandı.

Çorlu’da pazar yerlerinin düzen ve intizamının sağlanması için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kural ihlali yapan pazarcı esnafı hakkında işlem gerçekleştirdi. Zabıta ekiplerinin denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüklerini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, vatandaşların kaliteli hizmete ulaşabilmesi için kurallara uymayan esnaflara gerekli yaptırımların uygulanacağını söyledi. Başkan Sarıkurt, "Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince 2019 yılında 47 pazarcı esnafı hakkında ara geçiş yollarının ihlali, fiyat etiketlerinde usulsüzlük, pazar yeri ve belgesi olmadan tezgâh açma, atık malzemelerinin belirlenen şekilde toplanmaması, müşteriye tezgahta sözlü ve fiili hakaret ettikleri sebebiyle idari para cezaları uygulandı. Ayrıca Atakent Kapalı Pazar Yeri’nde 4 adet pazarcı esnafına ara geçiş yollarını ihlal ettikleri nedeniyle Belediyemiz Encümeni bir hafta süreyle pazar yerinde faaliyetten men cezası vererek, tezgah açmalarına izin vermedi. Pazar yerlerinin düzenli kurulması, ara geçiş yollarının açık tutulması, vatandaşların ilk elden sağlıklı gıdaya ve ürünlere ulaşabilmesi için ekiplerimiz denetimlerini sürdürecekler. Bu kapsamda pazarcı esnaflarımızın cezai müeyyideler ile karşı karşıya kalmamaları için tüm kural ve yönetmeliklere uymalarını önemle rica ediyorum. Kurallara uyulduğu sürece hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız mutlu olacaklar. Bu da sağlıklı bir alışverişi beraberinde getirecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner47

banner49

banner51

banner45