Anasayfa / Spor / Tecavüz Davasında Emrah Bulut, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tecavüz Davasında Emrah Bulut, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında sanık Emrah Bulut, öldürülen17 yaşındaki Muhammed Reşit Yıldırım’ın babası Ali Yıldırım, avukatlar ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Karar öncesinde taraflara son savunma yapmaları için söz hakkı verildi. Oğlunun suçsuz yere öldürüldüğünü belirten Ali Yıldırım, tahrik indirimi verilmesine itiraz ederek “Oğlumu tek başına öldürmedi, aile de bu işin içinde. Şoför de oğlumun öldürülmesine yardım etmiştir. Oğlum son sözlerinde, ‘Mesajlaştığım için özür dilerim.’ demiştir. Sanık olaydan önce 2 kez oğlumun iş yerine gelip gitmiştir. Adaletinize güveniyorum.” şeklinde konuştu.

Sanık Emrah Bulut ise pişman olduğunu vurgulayarak “Muhammed Reşit’e sordum. ‘Özür dilerim pişmanım’ dedi. Olay anlık oldu. Bunalımdaydım. Çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti tarafından Emrah Bulut’a, “Çocuğu kasten öldürme” suçu sebebiyle ağırlaştırılmış müebbet cezası verilirken, daha sonra söylenen yalan sebebiyle tahrik altında gerçekleştirilmiş olması sebebiyle sanığın cezası 23 yıla indirildi. Sanığa ayrıca ruhsatsız silah bulundurma suçu sebebiyle 2 yıl daha hapis cezası verildi.

Karar nedeniyle tepkili olan babanın avukatı karara itiraz edeceklerini belirtti.

 

Hakkında hande

Check Also

Başakşehir’de Emre Belözoğlu şoku!

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a misafir olan Başakşehir’de kaptan Emre …

Bir cevap yazın