Anasayfa / Kadın / Suudi Arabistan İsrail Uçuşlarına Hava Sahasını Açtı Mı?

Suudi Arabistan İsrail Uçuşlarına Hava Sahasını Açtı Mı?

İsrail’e uçuş gerçekleştirecek olan Hindistan’ın Air India Hava Yollarına Suudi Arabistan’ın hava sahasını açtığı iddia ediliyor. Konuya ilişkin haber İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesi tarafından duyuruldu. Gazete haberin kaynağını İsrail Sivil Havacılık Otoritesi olarak bildirdi. Haberde Hindistan’ın Delhi kentinden İsrail’in başkenti Tel Aviv’e direkt uçacak olan Hindistan uçaklarının Suudi Arabistan sahasından geçeceği ve Suudi Arabistan’ın buna izin verdiği söyleniyor.

Suudi Arabistan’ın İsrail’e gidecek olan uçaklara böylece ilk defa hava sahasını açtığı kaydedildi. Hindistan’dan İsrail’e yapılan uçuşlar Suudi Arabistan’ın hava sahasını açması halinde yaklaşık olarak 2,5 saat kısalıyor. Yeni rota havayolunun yakıt masrafını ciddi olarak azaltacak.

Haberde Suudi Arabistan’ın Tel Aviv uçuşlarına hava sahasını açmasının İsrail Başbakanının Hindistan’ı ziyaret etmesinden sonra meydana geldiğine dikkat çekildi. Konuya dair Suudi yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Hakkında nehir kara

Check Also

Ekrem İMAMOĞLU: 23 Haziran’dan sonra yine bir seferberlik dönemini başlatacağız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’u biz kazanacağız. 23 Haziran’dan sonra tekrar …

Bir cevap yazın