Ssd Sunucu Hizmetleri « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Ssd Sunucu Hizmetleri

Sunucu ihtiyaçları için mantıklı bir çözüm Vserver ismini verdiğimiz vps sunucu yapısıyla oluşturulan sanal

Bu haber 28 Ekim 2018 - 22:16 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Sunucu ihtiyaçları için mantıklı bir çözüm Vserver ismini verdiğimiz vps sunucu yapısıyla oluşturulan sanal sunucular uygun fiyatlı ve performanslı sunucu çözümüdür. Linux işletim sistemi üzerinde oluşturulan openvz yapısıyla yüksek kaynak ihtiyaçlı siteler için önerilmektedir. VPS sunucular işletim sisteminde oluşturulan sanal sunuculardır. Gerçek bir sunucu gibi çalışırlar ve kiraladığınız kaynağı kullanmanıza olanak sağlanır. Storage yapısı Sunucu kümesinin içinde bulunduğu standart disklerle sağlanır. Akıllı Vserver ucuz vps önceden tüm güncellemeleri yapılmış hazır sunuculardır. Ödemesini yaptığınızda bir kaç dakika içinde hazır olurlar.

Sunucular internete fiber bağlı router ve switchler üzerinden gbit portlarla bağlıdır. Yüksek saldırı senaryoları düşünülerek tüm ağ fiziksel firewall ile korunmaktadır. Vserver sunuculara sağlanan statik ip adresleri firewall cihazı ile mac adres kontrollü korunmaktadır. Sunucu consol bağlantısı ile bios erişimi yapabilirsiniz. Webkur kullanıcı panelinizden restart, reboot gibi işlemleri yapabilir, sunucu durumunu grafiksel izleyebilirsiniz. VPS Sunucu (Virtual Private Server) VPS Sunucu Virtual Private Server (Paylaşımlı Özel sunucu) anlamına gelir. Temelde bir sunucuda birden fazla sanal sunucunun çalıştırması mantığı üzerine kurulur. Vps sunucu işletim sistemi seviyesinde yapılan sanallaştırma türüdür. Kiraliksunucu  sanallaştırmasında aynı server üzerinde oldukları halde (ortak işlemci, ortak disk, ortak ram) birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır. Vps sunucular Windows ve Linux işletim sistemlerinden birisini seçerek kullanılmaktadır. Sistem kaynaklarının ihtiyaçlar doğrultusunda seçilmesi son derece önemlidir. vps sunucular daha çok düşük ram kullanımı olan web servisleri için uygundur. VPS Server Neler Sağlar ? Normal bir web hosting hizmetinde server üzerindeki web sitelerinden herhangi biri kaynakların büyük kısmını kullanarak diğer sitelerin yavaşlamasın ya da tamamen erişimin kesilmesine sebep olabilir.

Vps  mimarisinde her bir yapı bir sunucu gibi çalıştığından bunun önüne geçilmiş olur. Aynı kaynaktan beslenseler de birbirlerini etkilemezler.Her bir VPS  hizmetinde kontrol paneli ile ihtiyacınız olan bellek ve disk boyutunu ayarlayabilirsiniz. Teknik özelliklerin tamamını özelleştirmeniz mümkündür. Kullanacağız uygulamaları da server üzerine yükleyebilirsiniz. VPS sunucular ve kiralık sunucular ihtiyaçlarınız doğrultusunda büyütülebilecek yapılardır. Normal web hosting hizmetinde kaynakların büyütülmesi oldukça zordur.Vps sunucularda kontrol sizdedir. Root erişimi, Yazılım yükleme ve kaldırma, Konfigürasyon dosya kontrolü tamamen kullanıcının inisiyatifindedir. Bu yüzden başka bir kullanıcı  dosyalarınıza sizin yetkilendirmeniz dışında erişemez. Normal bir web hosting hizmetinde dosya erişimi ve IP adresi eklemek için hizmet alınan servis sağlayıcısıyla iletişime geçmek gerekirken, VPS hizmetinde gerçek bir sunucu hizmeti gibi sistem yöneticisi ile IP ekleyebilir, istediğiniz zaman yeniden başlatabilirsiniz. Vps sunucu hizmetini kiralama hizmetinden daha uyguna temin edebilirsiniz.