Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman?

Bu haber 01 Mayıs 2019 - 14:17 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınavları ne vakit yapılacak sorusu adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Binlerce muallim adayını yakından ilgilendiren Sözleşmeli Öğretmenlik nakil takvimi MEB tarafından adaylara duyurulmuştu. Geçtiğimiz ay içerisinde Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü imtihan giriş yerleri ve sınava çağırılan adaylar için taban puanları açıklanmıştı. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAVLARI NE ZAMAN?

Açıklanan müracaat takvimine göre, sözlü sınavlar 12-30 Haziran’da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz’da duyuru edilecek.

Sözlü imtihan sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en çok 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe ulusal eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

SÖZLÜ SINAV İTİRAZLARI NE ZAMAN?

Sözlü imtihan sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak ve 16 Temmuz’da sonuçlandırılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

20 bin sözleşmeli muallim alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve nakil işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Ulusal Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak.