totobo kasa bahis sitesi kirala protez saç
banner61

Türkiye’de ilk ve örnek olacak

banner62

Sivas Valisi Salih Ayhan, Numune Hastanesi Bünyesinde Açılan Geriatri Merkezinin Türkiye'de İlk Ve Örnek Uygulamalardan Biri Olacağını Söyledi.

Türkiye’de ilk ve örnek olacak
banner63

Sivas Valisi Salih Ayhan, Numune Hastanesi bünyesinde açılan Geriatri merkezinin Türkiye’de ilk ve örnek uygulamalardan biri olacağını söyledi.

Ayhan, tamamlanma aşamasına gelen geriatri servisindeki çalışmaları yerinde inceledi. Burada yaptığı açıklamada, Türkiye’de ilk ve örnek uygulamalardan biri olacak geriatri servisinde başta yaşlılar ve fizik tedaviye ihtiyaç duyan vatandaşların tedavi görebileceğini belirtip "Burada yaşlı kreşi, çocuk kreşi, fizik tedavi salonları ve hidroterapi havuzları, 250 kişilik konferans salonu, 8 adet poliklinik, 3 adet destek birimi, 24 yatak palyatif bakım birimi, 48 yatak FTR hasta odası, 48 yatak geriatri hasta odası, 72 yatak refakatçi oteli bulunacak." dedi.

Türkiye’de son 15 yılda sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını vurgulayan Ayhan, "Buna paralel olarak Sivas’ta da sağlık hizmetlerinde önemli atılımlar gerçekleştiriliyor. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen geriatri merkezi Türkiye’de ilk ve örnek uygulamalardan biri olacak." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner49

banner51

banner45