ataşehir masöz şişli masöz totobo kasa not pdf Türkçe Slow Pop Dinle

“Türkiye Sigorta” ile sektörde yeni bir dönem başlıyor!

Finans sektörünün güçlü ve köklü kurumları Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’ın sigorta ve emeklilik iştiraklerinin Türkiye Varlık Fonu çatısı altında birleşmesi tamamlandı...

“Türkiye Sigorta” ile sektörde yeni bir dönem başlıyor!

Finans sektörünün güçlü ve köklü kurumları Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’ın sigorta ve emeklilik iştiraklerinin Türkiye Varlık Fonu çatısı altında birleşmesi tamamlandı...

Gücünü adından alan bu büyük yapı, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik isimleriyle hizmet verecek.

Üretim ve kârlılıkta sürdürülebilir liderlik ve küresel sigorta şirketi olma hedefiyle faaliyetine başlayan Türkiye Sigorta, ülke genelinde toplam 7.100 dağıtım noktasında hizmet sunacak. 2.600 çalışanı, 5.250 çözüm ortağı ve 15 milyon müşterisi ile yola çıkan Türkiye Sigorta, çevik iş yapış biçimi ve ileri teknoloji altyapısıyla Türkiye’de sigortacılığa yeni bir soluk getirecek ve küresel rekabet gücüne katkı sağlayacak.

Dev birleşme ile birlikte, Türkiye’de sigortacılık hizmetlerinin daha geniş kesimlere ulaşması ve istikrarlı büyümenin devamlılığı konusunda önemli bir misyon üstlenen Türkiye Sigorta, bankacılık dışı finansal sektör büyüklüğünün dünya ortalamasına ulaşmasına katkı sunmak üzere çalışmalarına Eylül 2020 itibarıyla başladı.

‘Gücünü adından alan’ Türkiye Sigorta’nın stratejik yol haritası, ülkemizdeki sigorta sektörünün küresel rekabette daha etkin bir noktaya taşınmasını, tüm dağıtım kanallarının daha etkili kullanılmasını, yenilikçi bir yaklaşımla bugüne kadar çözüm sunulmamış ihtiyaçlara özel ürünler geliştirilmesini ve sigortanın ekonomideki payını artırarak sektörün daha dinamik bir yapıya kavuşturulmasına katkı sağlanmasını içeriyor.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik şirketlerinin kuruluş vizyonu, hedefleri ile kısa-orta vadeli planlarını aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli; “Türkiye ekonomisinin gelişmesi ve güçlenmesi yolunda sigortacılığın stratejik önemi ve toplumsal faydasını görerek bu projeye imkân sağlayan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Varlık Fonu’nun değerli yöneticileri ve çalışanlarına şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu süreçte; birbirinin ikamesi olan değil, birbirini tamamlayan müşteri potansiyeli, kanal - ürün dağılımı ve farklı alanlarda uzmanlıklara sahip kamu sermayeli altı köklü kurumumuzun birleşmesi sayesinde çok güçlü sinerji alanları doğdu. Türkiye Sigorta olarak bu sinerji alanlarından ülkemize ve ekonomimize en yüksek katkıyı üretmeyi amaçlıyoruz. Şirketimizin kuruluşunun, sektörün topyekun büyümesine ve gelişimine ivme kazandıracağına inanıyorum. Hedefimiz üretim ve kârlılıkta sürdürülebilir liderlik ve Türkiye dışında da faaliyetleri bulunan bir şirket konumuna ulaşmak” dedi.

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez ise, “Türkiye Varlık Fonu, Türkiye’nin stratejik ve büyük ölçekli yatırımlarına öncülük yapma amacıyla kuruldu. Yeni Ekonomi Planı’nda belirtilen, sigorta sektörünün penetrasyonunun artması, bankacılık dışı finansal sektörün payının yükseltilmesi, Türkiye’nin tasarruf bazının artırılması, bölgesel ve hatta küresel sigorta lideri bir şirket oluşturulması amaçlarıyla çıktığımız yolculuğumuzda bugün önemli bir dönüm noktasındayız. Gücü adında olan Türkiye Sigorta, lider Türkiye’nin lider kuruluşlarından biri olacaktır; bunun sözünü veriyoruz” dedi.

Yenilikçi ürünlerde öncü rol üstlenecek

Müşteri, kanal ve çalışan deneyimini önceleyen bir anlayışın, bu hedeflere ulaşmada temel anahtar olduğunun altını çizen Atilla Benli; Türkiye Sigorta bünyesinde, olası tüm süreçleri ve fonksiyonları yapay zekâ algoritmaları tarafından yönlendirilen, dijital yetkinliği yüksek bir yapı kurguladıklarını ifade etti.

Benli sözlerini şöyle sürdürdü: “Sigortacılığın temel ürünlerinde sektör liderliğini; finansal sigortalar, bakım sigortaları, dövizli BES gibi stratejik ürünlerde öncü rolü üstlenmeyi; modüler, ihtiyacın kadar kullan, telematik ve müşterinin tüm ihtiyaçlarının tek bir şemsiye poliçede kapsam altına alındığı yenilikçi ürünlerde ise sektörde yönlendirici rolü üstlenmeyi hedefliyoruz. Bugün adım attığımız yeni dönem ile birlikte Türkiye Sigorta olarak, tüm paydaşlarımızın katkılarıyla sigorta ve emeklilik sektörünün potansiyelini harekete geçirerek Türk sigortacılık ve emeklilik sektörünü dünyada hak ettiği konuma ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm hedeflerimize başarıyla ulaşacağımıza inancımız tam; çünkü Türkiye Sigorta olarak gücümüzü, adımızdan alıyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER