Anasayfa / Spor / Seren Serengil’e 3 Gün Hapis Cezası Çıktı

Seren Serengil’e 3 Gün Hapis Cezası Çıktı

Alınmış olan tedbir kararına rağmen Gülben Ergen hakkında yayın yapmaya devam eden Seren Serengil’e kötü haber çıktı. Mahkeme tarafından Seren Serengil’e 3 gün hapis cezası verildi.

Gülben Ergen kendisi hakkında kötü yorumlarda bulunan Seren Serengil hakkında 16 Ekim’de tedbir kararı aldırmıştı. Duymayan Kalmasın programında yorumculuk yapan Serengil, programında ve Instagram’da Gülben Ergen hakkında yayın yapmayı sürdürdüğü iddiasıyla ünlü şarkıcı tarafından mahkemeye verildi. İstanbul 10. Aile Mahkemesi 13 Kasım 2017’de aldığı kararında Seren Serengil hakkında istenen hapis cezasını oluşturacak şartların oluşmaması sebebiyle başvuruyu reddetti. Ergen’in avukatı olan Altın Mimir de mahkemenin kararını bir üst mahkemeye taşıdı. 11. Aile Mahkemesi tarafından dosya bilirkişiye gönderildi. Serengil’in Gülben Ergen tarafından İstanbul 10’uncu aile mahkemesinde aldırılan tedbir kararına uymadığı iddia edildi.  Bilirkişi Hakan Bıyıklı tarafından Duymayan Kalmasın adlı program deşifre edildi.

Onbirinci Aile Mahkemesi önceki gün görülen duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu. Ergen’in avukatı tarafından Seren Serengil’in cezalandırılması talep edildi. Serengil’in avukatı tarafından zorlama hapsi isteminin reddine karar verilmesi talep edildi ve iddialar reddedildi. İstanbul 11. Aile Mahkemesi bir önceki mahkemenin kararını iptal etti ve Serengil’in 6284 sayılı yasaya muhalefet ettiği gerekçesiyle üç gün zorlama hapis kararı verdi. Mahkeme kararın infazı için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı gönderdi. Serengil isterse bir üst mahkemeye itiraz hakkını kullanabilir. Bir üst mahkeme tarafından kararın onanması halinde Serengil 3 gün hapis yatacak.

Hakkında nehir kara

Check Also

Başakşehir’de Emre Belözoğlu şoku!

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a misafir olan Başakşehir’de kaptan Emre …

Bir cevap yazın