Satın Aldığı Otobüsü Restorana Çevirip Köy Köy Dolaşarak Ekmek Parasını Kazanıyor « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Satın Aldığı Otobüsü Restorana Çevirip Köy Köy Dolaşarak Ekmek Parasını Kazanıyor

Bu haber 12 Nisan 2019 - 20:51 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde turizm sektöründe çalışan Musa Elikçi, memleketi Ordu’nun Mesudiye ilçesine dönerek burada yaşamaya başladı. Samsun’dan eski bir yolcu otobüsü satın saha evli ve 3 çocuk babası Musa Elikçi, aracı seyyar restorana çevirdi. Otobüsü televizyon, ızgara, mutfak, kuzine soba, masa ve iskemle gibi eşyalarla donatan Elikçi, köyleri dolaşarak köfte ekmek satışı yapmaya başladı.

‘HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYORUZ’

Kemal Sunal’ın bir filminden esinlendiğini belirten Musa Elikçi, ‘Marmaris’te ağabeyimin restoranında çalıştım, daha sonra memleketime art dönmeye karar verdim. Buraya gelince kafama göre iş bulamadım. Eski bir otobüs aldım, köfte arabasına çevirdim. Köylere gittiğimde herkes merakla şaşkınlığını gizleyemiyor. Çok şükür işlerimiz de gayet iyi. Otobüse binerek çay içiyorlar, köfte yiyorlar. Sosyal medyada paylaşmak için devamlı fotoğraf çekiniyorlar. Bu da işlerimize müspet yansıyor. İstediğimiz vakit otobüsü devinim ettirebiliyoruz, köyleri gezip hizmeti ayağa götürüyoruz’ dedi.

‘OTOBÜSÜ GÖRÜNCE MOLA VERİYORLAR’

Köylere giderek belli günlerde seyyar restoran hizmeti verdiğini anlatan Musa Elikçi, ‘Memleketimize art döndük fazla şükür ekmek paramızı kazanıyoruz. Genelde park halinde hizmet veriyoruz. Yoldan geçen otobüsü görünce mola verip çay içiyor, köfte yiyor. Karadeniz-Akdeniz yolu daha tamamlanmadan rağbet var, bu yol bittiği vakit işlerimin daha da artacağını umuyorum. Yaz dönemi memlekete gurbetçiler de fazla geliyor. Ege’de, Akdeniz’de turizm bölgelerinde böyle hizmetler var. Kendi memleketimizde de böyle bir hizmeti yapalım istedik’ diye konuştu.

‘TOPLANTI YERİMİZ ARTIK BURASI’

Mesudiye’de oturan Sinan Biçer ise, ‘Köyde baş dinlemek için buraya otobüse geliyoruz. Ben görünce aklıma ilk rahmetli Kemal Sunal’ın seyyar bir evi vardı, o film geldi. Arkadaşlarla toplantı yerimiz artık burası, bizim için de gayet iyi oldu. Hem köftemizi yiyoruz, hem de çayımızı içip sohbet ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Aracıyla Mesudiye’ye giderken otobüsü görünce merakını gidermek için mola verdiğini ve fazla şaşırdığını belirten Hüseyin Özbucak ise bölgede daha evvel böyle bir şeye rastlamadığını da söyledi.