Anasayfa / Güncel / Sandık başındaki saldırının 4 şüphelisi yakalandı

Sandık başındaki saldırının 4 şüphelisi yakalandı

Valilik binasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Aydın Baruş, “Pütürge ilçemize bağlı Bölünmez Mahallesi’nde saat 10.00 civarında seçim sandığı başında ihtiyar vatandaşlarımıza oy kullandırmak konusunda çıkan münakaşa neticesinde 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti, 1 vatandaşımız da hafif şekilde yaralandı. Bu olayın failleri olduğu değerlendirilen 4 kişi olayın akabinde zaptiye ekiplerimiz tarafından yakalanmışlardır. Olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bizzat yürütülüyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum” dedi. 

“Herkes sağduyulu davranmalı”

Vali Baruş, siyasi parti temsilcileri ile bir toplantı yaptıklarını anlatım ederek, “Bu toplantı neticesinde ortak değerlendirmemiz herkesin sağduyulu davranması. Herkes bu sağduyulu davranışı gösterirse bu süreci sükunet içerisinde atlatırız. Herkesi dikkatli konuşmaya ve davranmaya çağrı ediyoruz. Şu anda gerginliğin devam etmemesi için lüzumlu her türlü tedbiri aldık” diye konuştu.

Hakkında admin

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın