Anasayfa / Güncel / Rojda Demirer kaç yaşında?

Rojda Demirer kaç yaşında?

Rojda Demirer 12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Rojda Demirer, Çarpışma dizisinde şu an hali hazırda Belma karakterine yaşam veriyor.  Adı Efsane ve Kördüğüm gibi dizilerde rol saha Rojda Demirer, 9 yaşındayken kariyerine adım atmıştır.

Rojda Demirer, 12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Baba tarafından Diyarbakırlıdır. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. Bunu daha sonra TRT’ de çocuk dizileri, program sunuculukları ve film, sıra ve çizgi film dublajları takip etmiştir. 

1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girerek 2001 yılında mezun olmuştur. 2003-2008 yılları arasında da Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatçı olarak vazife almıştır. Birkaç dizide de rol almaya başlamıştı.

Rol aldığı oyunlar

Ayyar Hamza : Ali Bey – Trabzon Devlet Tiyatrosu – 2004
Onikinci Gece : William Shakespeare – Trabzon Devlet Tiyatrosu – 2003
Küçük Karabalık : Samed Behrengi – Trabzon Devlet Tiyatrosu – 2003
Gazap Üzümleri : John Steinbeck – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1995

Hakkında admin

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın