Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz Tv’deki İşinden Kovuldu « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz Tv’deki İşinden Kovuldu

Bu haber 21 Kasım 2017 - 3:55 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Televizyonda Boşnaklara dair skandal sözlere imza atan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz Tv’deki görevinden kovuldu. Kanal yönetimi tarafından alınan kararı spor yorumcusu Ertem Şener canlı yayında açıkladı. Şener yayın esnasında, “Bu akşam kanal yönetiminin aldığı karar ile bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırıyoruz” açıklamasını yaptı. Şener konuşmasının devamında, “Şer güçler Rasim Ozan Kütahyalı’ya bilinçli bir operasyon düzenlediler. Evet şu anda Rasim yanımızda yok ancak şunu belirtmekte fayda var, Rasim’in düşmanlarına bunu ödetecek gücü vardır” ifadelerini kullandı. Gece saatlerinde Beyaz Tv’nin önünde toplanan bir grup ise Rasim Ozan Kütahyalı’yı protesto ettiler.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın önceki akşam Beyaz Tv yayınında sarf ettiği çirkin sözler bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Kütahyalı, gelen tepkiler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaparak sözleri için özür dilemişti. Tepkilerin büyümesinin ardından Beyaz Tv Kütahyalı ile yolları ayırma kararı aldı. Televizyon önünde Kütahyalı’yı protesto eden göstericiler, ünlü spor yorumcusuyla kanalın yollarının ayrıldığını öğrenince protestolarına son verdi.

Ertem Şener Duyurdu

Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz Tv’den kovulduğuna dair haberi canlı yayında Ertem Şener verdi. Şener açıklamasında, “Dün akşam hiç kimsenin kesinlikle tasvip etmediği ve edemeyeceği büyük bir sıkıntı yaşandı. Elbette yaşananlar kimsenin kabul edemeyeceği bir hal aldı. Rasim Ozan’da bu vahim durum sonrası epey üzüldü, sıkıldı. Üzüntüsü cidden en üst seviyedeydi. Bu durum bizim için kabul edilemez bir hal aldı. Ben bu kanalda Beyaz Tv Spor’un genel direktörlüğünü yürütüyorum. 6 sezondan beri buradayım. Boşnak kardeşlerimizin kalbi kırıldı. Biz onlarla adeta etle tırnak gibiyiz. Tüm yaşanan olaylardan sonra kanal yönetimiyle birlikte aldığımız kararla bugün itibariyle Rasim Ozan Kütahyalı’yla yollarımızı ayırıyoruz. Rasim Ozan bugün itibariyle artık bizimle olmayacak.” İfadelerine yer verdi.

Beyaz Tv Önünde Protesto

Beyaz Tv’nin önüne gelen bir grup ise spor programında sarf etmiş olduğu sözler nedeniyle yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı’yı protesto ettiler. Fulya’da bulunan televizyon kanalının önüne gece saat 23.00 sıralarında İstanbul’da yaşayan Boşnaklardan oluşan 100 kişilik bir grup geldi. Ellerinde bayraklar yer alan grup, Kütahyalı aleyhine slogan attı. Polis televizyon binasının önünde güvenlik çemberi oluşturdu ve toplumsal müdahale aracı TOMA hazırda bekledi. Kanalın yaptığı yollarımızı ayırdık açıklaması sonrası grup da dağıldı.

Saffet Sancaklı Tepki Gösterdi

Eski futbolcu ve MHP millet vekili Saffet Sancaklı da Rasim Ozan Kütahyalı’nın sözlerine tepki gösterdi. Sancaklı Kütahyalı’yla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Sancaklı, “Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların toplumdan uzaklaştırılmaları lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi. Kütahyalı’nın Beyaz Tv’den kovulduğunu milletvekili Saffet Sancaklı’da duyurdu.

Hidayet Türkoğlu da Tepki Gösterdi

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak görev yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da yaşanan olayla ilgili savcıları göreve çağırmıştı. Türkoğlu açıklamasında, “Tarihimiz boyunca Boşnak Halkı Türklerle dostluğu ve samimiyetiyle tüm dünyayı kıskandırmıştır. Bosna Halkını, akılsız, adi ve aşağılık gibi yakıştırmalarla düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun benzerlerini hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu kişiyi kınıyorum ve savcılarımızı göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Balkan Federasyonları Ortak Bir Açıklama Yaptı

Rasim Ozan Kütahyalı tarafından sarf edilen sözlerden sonra Balkan Federasyonları da bir açıklamada bulundu. Boşnak ve Balkan derneklerinin ortaklaşa yaptıkları açıklamada, “Rasim Ozan Kütahyalı’nın sarf etmiş olduğu bu sözler, kelimenin tam manasıyla; terbiyesizce, belden aşağı, dini ve manevi geleneklerimize yakışmayan sözler olmasının yanında, ayrıca ırkçı, küçümseyici, aşağılayıcı, tahrik eden, hakaret ve nefret içeren sözlerdir” denildi.