Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ağabeyini dolandıran şahıs yakalandı « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ağabeyini dolandıran şahıs yakalandı

Bu haber 29 Kasım 2018 - 11:56 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın abisi Kemalettin Erbakan’ı kendini polis olarak tanıtarak dolandıran Suriyeli kişi polis tarafından yakalandı.

DOLANDIRILAR FETÖ HASSASİYETİNİ İSTİSMAR EDİYOR

Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın 90 yaşındaki kardeşi Kemalettin Erbakan’ı soyan Suriye uyruklu şüpheli kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin kendisini polis olarak tanıtarak, Kemalettin Erbakan’a adının ‘FETÖ’ olaylarına karıştığını, kasada bulunan nakit ve ziynet eşyalarının fotoğrafını çekeceğini söyleyerek, bunları alıp kaçtığı ortaya çıktı.

İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Fatih Akşemsettin Mahallesi’nde bir binadan çıkan ve elindeki poşetle koşarak kaçmaya çalışan Suriye uyruklu 19 yaşındaki H.A.’yı durdurdu. Polis ekipleri H.A.’nın elindeki poşeti incelediği vakit 13 bin dolar, 19 bin 500 Euro, 20 bin lira, 2 altın kolye, 6 altın bileklik, 1 çift altın küpe, 1 altın yüzük ve 2 inci kolye ele geçirdi.

Polis ekipleri çevrede yaptığı çalışmalarda H.A.’nın çıktığı binada eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın kardeşi 90 yaşındaki Kemalettin Erbakan’ın yaşadığını belirledi. Güven Timleri, Kemalettin Erbakan ile yaptığı görüşmelerde Suriye uyruklu H.A.’nın kendisini polis olarak tanıtarak, adının ‘FETÖ’ olaylarına karıştığı bahanesiyle kasada bulunan nakit ve ziynet eşyalarının fotoğrafını çekeceğini söylemesi üzerine kasada bulunan nakit ve ziynet eşyalarını aldıktan sonra vaka yerinden kaçtığını ortaya çıkardı.

Gözaltına alınan Suriye uyruklu H.A. emniyetteki işlemleri tamamlanarak ‘Yağma’ suçundan işlem yapılarak dün adliyeye sevk edildi. Şüpheli H.A. çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. -dha

Ayrıntılar geliyor…