Anasayfa / Spor / Pentagon Afrin’e İlişkin Açıklama Yaptı

Pentagon Afrin’e İlişkin Açıklama Yaptı

Suriye’de bir güç oluşturmayı planlayan ve bu planlarının yeni bir sınır kuvveti ya da ordu olmayacağını istikrar gücü olacağını beyan eden ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin Afrin’e operasyon düzenlemesine dair yeni bir açıklamada bulundu.

Pentagon sözcüsü olan  Binbaşı Adrian Rankine-Galloway, konuya ilişkin Amerika’nın Sesi’ne açıklama yaptı. Galloway, “Tek taraflı operasyonu Türkiye’ye sormalısınız. ABD’nin önderliğinde Afrin’de devam eden bir harekat yok. ABD IŞİD’e yönelik askeri operasyonlara ağırlık veriyor” açıklamasında bulundu.

Tarafların gerilimi daha fazla tırmandırmaktan kaşınması gerektiğine vurgu yapan Galloway, ortak tehdit olan IŞİD’e karşı herkesi mücadeleye çağırdı. IŞİD’le mücadeleden vazgeçilemeyeceğine vurgu yapan Pentagon sözcüsü, Suriye Demokratik Güçleri’ne destek verdiklerini ve müttefik Türkiye ile yakın birlik kurduklarını beyan etti. Kurulan bu iletişimin tüm seviyelerde sürdüğünü beyan eden sözcü Galloway, görüşmelerin içeriğini paylaşamayacağını ifade etti.

ABD’nin Türkiye’nin terör örgütü olarak tanımladığı PKK ile ilgili endişelerini algıladığını beyan eden Galloway, ABD’nin PKK’ya destek vermediğini de vurguladı.

Hakkında nehir kara

Check Also

Başakşehir’de Emre Belözoğlu şoku!

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a misafir olan Başakşehir’de kaptan Emre …

Bir cevap yazın