Anasayfa / Güncel / Oy kullanırken depreme yakalandılar

Oy kullanırken depreme yakalandılar

Vali Hasan Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilim  insanlarının artçı depremlerin süreceğini söylediğini hatırlatarak, şiddetli bir  artçı zerzele yaşadıklarını söyledi.

Karahan, “Bugüne kadar olan en şiddetli artçıydı. Binalarımız  boşatılmıştı, bilhassa hasarlı binalar. Çadır dağıtılmıştı. Vatandaşımız  dağıtılan çadırlarda kalıyor. Şu ana kadar menfi bir haberimiz yok. Ancak  hasarlı binalarda hasar artmış olabilir. Az hasarlı, fazla hasarlıya dönüşmüş  olabilir. Onların tespitlerine başlayacağız. Şu ana kadar üzücü bir havadis, bilgi, salık  gelmedi.” diye konuştu.

“Oy verme işlemini sekteye uğratacak bir vaziyet var mı?” sorusu üzerine  Karahan, “O konuda önlem alınmıştı zaten. O konuda bir aksama yok. Oy verme  işlemleri devam edecek.” dedi.

Denizli şehir merkezinde ve bazı ilçelerinde de hissedilen depreme, 31  Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına giden bazı vatandaşlar,  oy verdikleri sırada yakalandı.

Okul binalarını boşaltan vatandaşlar, sokağa çıkarak yakınlarını telefonla aradı.

Hakkında admin

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın