Anasayfa / Güncel / Netflix’e rakip 5 platform!

Netflix’e rakip 5 platform!

Online sıra ve film platformu Netflix kuşkusuz tarihinin en parlak dönemini geçiriyor. Ancak Netflix bu sektöre gözünü diken dev şirketlerin projeleri sonrası sektördeki ağırlığını yitirebilir. Peki hangi platformlar Netflix’e rakip olarak karşımıza çıkıyor?

BBC

İngiliz yayın kurumu BBC ve ITV’nin, Netflix’e rakip bir platform oluşturmaya hazırlandıkları bildirildi. BBC’den yapılan açıklamada, BBC ve ITV’nin, görüşmelerin son aşamasında oldukları, “BritBox” olarak adlandırılacak platformun bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesinin planladığı belirtildi.

Apple

Buna ek olarak ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Netflix’e rakip olacak platformunun lansman tarihi belli oldu. Apple’ın ‘it’s show time’ (Şov zamanı) sloganı ile duyurduğu lansmanın 25 mart’ta yapılacağı açıklandı. Lansman Kaliforniya Cupertino’daki Apple Campus’te yapılacak. 

Bir süredir online film ve sıra platformu kurmak için yoğun mesai harcayan Apple’ın bugüne kadar bu proje kapsamında 2 milyar dolar harcadığı belirtiliyor. Apple’ın yeni platformunun lansman sonrası dünya genelinde yayına başlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Marvel ve DC

Peki ya süper kahraman severler? ABD’de aylık 8 dolar ücretle yayın hayatına başlayacak olan platform sadece DC hikayelerini sevenleri hedefliyor. Marvel ise kahramanlarının film haklarına sahip olan Fox’u da bünyesine katan Disney, Disney ile Netflix’e karşı en ağırbaşlı rakiplerden birisi olarak görülüyor.

Facebook ve Amazon

İnternet devi Amazon ünlü sinema kılavuz sitesi IMDb.com üzerinden Freedive adında bir servis sunuyor.  Sosyal medya devi Facebook, ‘Facebook Watch’ isimli platformu ile tıpkı Netflix gibi kendi özgün film ve dizilerini sunmaya hazırlanıyor.

Disney ve Fox anlaşmasından radikal gelişme!Güncel

Hakkında admin

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın