’Nazar Boncuğu’ heykeli Atatürk Caddesi’ne taşındı « Haberkulis.org

SON DAKİKA

’Nazar Boncuğu’ heykeli Atatürk Caddesi’ne taşındı

MERSİN’DE, 2009 YILINDA 7. HÜSEYİN GEZER TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU KAPSAMINDA BELÇİKALI SANATÇI RENATA VERBRUGGE TARAFINDAN YAPILAN VE 10 YILDIR ATATÜRK PARKI’NDA SERGİLENEN ‘BİR NAZAR BONCUĞUNUN ANILARI’ İSİMLİ HEYKEL, ATATÜRK CADDESİ’NE TAŞINDI.

Bu haber 13 Ağustos 2019 - 13:16 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Mersin’de, 2009 yılında 7. Hüseyin Gezer Taş Heykel Sempozyumu kapsamında Belçikalı sanatçı Renata Verbrugge tarafından yapılan ve 10 yıldır Atatürk Parkı’nda sergilenen ’Bir Nazar Boncuğunun Anıları’ isimli heykel, Atatürk Caddesi’ne taşındı.

Mersin’de kültür ve sanat etkinlikleri Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla sokaklara da taşınıyor. Son olarak kent merkezinin göz bebeği olan Atatürk Caddesi’ne ünlü Belçikalı heykel sanatçısı Renata Verbrugge’nin ’Bir Nazar Boncuğunun Anıları’ isimli eseri getirildi. 2009 yılında 7. Hüseyin Gezer Taş Heykel Sempozyumu kapsamında sanatçı Verbrugge tarafından yapılan ve Atatürk Parkı’na yerleştirilen heykel, Atatürk Caddesi’ne taşındı.

Ekipler tarafından büyük bir özen ve dikkatle Atatürk Parkı’ndan Atatürk Caddesi’ne nakledilen heykel, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’nın batı yakasına yerleştirildi. Mermer malzemeden yapılan, küp şeklindeki kesimi ve üzerindeki oyma detaylarıyla caddedeki yerini alan heykel, Mersinliler’den büyük beğeni topladı.