Musleradan Fatih Terime !! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Musleradan Fatih Terime !!

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 22:29 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Fernando Muslera, “Türkiye’nin en iyi hocası Fatih Terim’dir. İkinci bir ad aklıma gelmiyor. Galatasaray’da bence ikinci bir hoca alternatifi yok. Fatih hocam varken, hocamızın Fatih Terim olması gerekiyor, öbür bir alternatifimiz yok. Umarım uzun yıllar da devam ederiz” dedi.

22’nci lig şampiyonluğundan ötürü fazla mesut olduğunu ve bu başarının fazla mühim bir başarı olduğunu dile getiren deneyimli kaleci, “2011’de buraya geldiğimde yaptığım röportajı söylemiştim, Galatasaray formasıyla kazanabildiğim maksimum kupayı kazanmak istiyorum diye. Bu zamana kadar 5 lig şampiyonluğunu, 4 Türkiye Kupası, 4 de Süper Kupa kazandım. Bu beni inanılmaz mesut ediyor ama bunları tek başıma kazanmadım. Birçok takım arkadaşımla birlikte kazandık, hocalarımızla birlikte kazandık ama en önemlisi Fatih Terim’le kazandık. En fazla kupayı onunla kazandım. Hepsinin emeği fazla fazla. Umut ediyorum, kontratımın sonuna kadar burada daha fazla kupa kazanırım” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY VARSA, HİÇBİR ZAMAN PES ETMEK YOKTUR”

Galatasaray’a daha fazla saygı gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Muslera, “Ben buradan şu mesajı vermek istiyorum: Galatasaray gibi bir camiaya, böyle bir tarihi olan, taraftarı olan bir camiaya karşı herkesin saygı olarak maksimumunu göstermesi gerekiyor. Yorum yapanların, gazetecilerin, dışarıda konuşanların. İşin içinde Galatasaray varsa, hiçbir vakit pes etmek yoktur. Bunu hep yaşadık. Herkesten daha fazla saygı bekliyorum açıkçası. Galatasaray’a daha fazla saygı gösterilmesi gerekiyor. Biz bunu fazlasıyla hak ediyoruz, başarılarla, yaptığımız işlerle. Bu 8 puan ayrım varken de böyleydi. Hocamızın bize verdiği mesajlar, hocamızın bize verdiği his ve düşünceler hep bu yöndeydi. Sonuna kadar da bırakmadık. Çünkü bizim bu potansiyelimiz var, bu kalitemiz var. Sonuna kadar da mücadele ettik” diye konuştu.

“BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ”

Medipol Başakşehir’i iki sezon üst üste ilk ikiye girdiği için kutlama eden Muslera, “Tabii geçen yıl için de, bu yıl için de Başakşehir’i kutlama etmek istiyorum. Sonuna kadar mücadele ettiler. Ama dediğim gibi, yarışın içinde Galatasaray varsa, her vakit saygıyı maksimum seviyede hak fiyat ve Galatasaray bitti demeden bitmez. Biz sonuna kadar mücadele ederiz, bu yıl de öyle yaptık. Bize inananlar birazcık inançlarını kaybetmiş olabilirler ama biz hiçbir vakit puan farkı maksimum seviyedeyken de kendimize olan inancımızı, kulübümüze olan inancımızı, bu hırsımızı, bu tutkumuzu hocamız sayesinde de kaybetmedik. Sonunda mesut sona ulaştık. Bundan emin olabilirsiniz ki, seneye de, bundan sonraki senelerde hep böyle olacaktır. Galatasaray yarışta olduğu vakit her vakit favoridir. Son ana kadar da mücadeleyi bırakmayacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ HOCASI FATİH TERİM’DİR, İKİNCİ BİR İSİM AKLIMA GELMİYOR”

DHA’ya hususi verdiği röportajda, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e kendisini 2011 yılında Galatasaray’a getirdiği için teşekkür ederek sözlerine devam eden Fernando Muslera, şöyle konuştu: “2011 yılında şayet ben buraya geldiysem, Galatasaray gibi aka bir camiada oynuyorsam, onun sayesinde geldim. Kendisi beni buraya getirdi. Bu yeni tecrübeleri, bu başarıları, bu kupaları kazanmamda tek pay sahibi hocamdır. Bir defa daha teşekkür ediyorum. öbür taraftan zaten hocalığını tartışmaya gerek yok. Başarıları, Galatasaray’da, Avrupa’da, ulusal takımda, öbür taraftan UEFA Kupası’nı kazanarak zaten ne kadar iyi bir hoca olduğunu, Türkiye’nin en iyi hocası olduğunu gösterdi. Bazen bu tip şeyler okuyorum, duyuyorum. Bu bence tartışmaya aleni bir mevzu, bahis bile değil. Türkiye’nin en iyi hocası Fatih Terim’dir. İkinci bir ad aklıma gelmiyor. Çünkü zaten bu tip şeylerde başarılara, kazanılan kupalara bakmak gerekiyor. Bunlara baktığınızda da zaten fazla Fazla yoruma aleni konular değildir bunlar. Kendisiyle bir baba-oğul ilişkimiz var. Bu fazla önemli. Futbolcuya verdiği güven, yakınlık fazla önemli. Baba-oğul gibi. Sadece futbolda değil, ben hususi hayatımda bir sıkıntım olduğu vakit da onunla konuşuyorum. Sadece benim için değil, bütün takım için öyle. öbür taraftan Galatasaray’da olduğu zamanlar ve olmadığı zamanlar var, ben bu iki tarafı da yaşamış bir futbolcuyum. Galatasaray’da olmadığı vakit neler oldu, art döndü neler oldu. Baktığınız vakit çevrenize Florya’da çiçekler açmış, bu bile hocanın sayesinde diye düşünüyorum. O yüzden Galatasaray’da bence ikinci bir hoca alternatifi yok. Fatih hocam varken, hocamızın Fatih Terim olması gerekiyor, öbür bir alternatifimiz yok. Umarım uzun yıllar da devam ederiz.”

“ELMANDER’İN, MELO’NUN, DROGBA’NIN, SNEIJDER’İN, ENGİN’İN VE SEMİH’İN GİTMESİNİ HİÇ İSTEMEDİM”

Bu sezon sözleşmesi sona erecek takım kaptanı Selçuk İnan ile ilgili görüş bildiren Muslera, “Selçuk sadece bir futbolcu arkadaşım değil, benim dostum aynı zamanda, yakın arkadaşım. Bu zamana kadar bütün başarıları birlikte yaşadık. Bu kulübün zor zamanlarını da birlikte yaşadık, iyi zamanlarını da birlikte yaşadık. Bunun gibi birçok arkadaşım oldu doğal ki. Buna Elmander’i Melo’yu, Drogba’yı, Sneijder’i, Engin’i, Semih’i sayabiliriz. Bu oyuncular giderken de hiç gitmelerini istemedim çünkü Galatasaray için önemli, Galatasaray için hususi oyunculardı. Hiç gitmelerini istemedim ama biliyorsunuz bu tip durumlar sadece benim isteğimle olmuyor. Futbolcunun da kendi hayatı var, kulübün düşünceleri var. Bu yüzden bunlar için bir şey diyemiyorum. Ama öbür taraftan oyuncu olarak fazla kıymetli bir oyuncu, benim de fazla yakın arkadaşım” açıklamasını yaptı.

MUSLERA İLE TEK SORU TEK CEVAP!

– Bu sezon en unutamadığın maç: Medipol Başakşehir ikinci maç

– Galatasaray’da en unutamadığın maç: 2011-2012 Sezonu Süper Final Fenerbahçe deplasmanı. Maçı kazanmamış olabiliriz ama şampiyonluğu kazandık. Çok mühim ve zor bir şampiyonluktu.

– En zorlandığın golcü: Hem onunla birlikte oynarken, hem ona karşı oynarken, her vakit için Burak Yılmaz diyebilirim.

– Jürgen Klopp mu, Pep Guardiola mı?: Fatih Terim

– Şampiyonlar Ligi finali tahmini: Artık futbolda favori diye bir şey kalmadı biliyorsunuz. Benim favorim Barcelona’ydı, orada arkadaşlarım var, onları tutuyordum ama artık kalmadı. Finalde kim iyi oynarsa, kim hak ederse o kazansın.

– Ronaldo mu, Messi mi?: Messi

DHA