Mühendislik Programları Ve Kullanım Şekilleri « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Mühendislik Programları Ve Kullanım Şekilleri

Bu haber 14 Nisan 2018 - 11:25 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

Mühendislik programları hayatımızı ve yaşantımızı daha kolaylaştırmak için çalışan, yaşam standartlarımızı yükselten mühendisler için vazgeçilmez programlardır. İnşaat mühendisliği programları, makine mühendisliği programları ve endüstri mühendisliği programları başta olmak üzere birçok mühendislik programları bu yazımızda derlendi. Mühendislik programları listemiz sizlerle:

  • Autocad

Birçok mühendislik dalı için bu program vazgeçilmez bir unsurdur. İş verenler, bir mühendisin yabancı dil olarak İngilizce’yi iyi derecede bildiğini varsayıyorsa mühendislik programları arasından revaşta olan Autocad’i de bilmesi gerektiğini düşünüyor. Pratik bir çizim programı olan Autocad, mühendisler için kariyer rehberinde ilk sayfada yer alması gereken bir program.İnşaat mühendisliği programları listesinin gözde bir programıdır.

  • Solidworks

Autocad benzeri program olan Solidworks, başarılı bir üç boyutlu çizim programıdır. Bu program ile montajlar yapabilir, teknik çizime aktarabilir ve üretime hazır ürünler oluşturabilirsiniz. Mühendislik programları listemizin gözde programlarından birisi de şüphesiz ki Solidworks’tür.

  • Office Programları

Bu listede yer bile almaması gereken bir program. Excel, Word ve Powerpoint… Mühendislik programları listemizdeki Office programlarını mühendisler adları ve soyadları gibi ezbere bilmek zorundadır.

  • MathLab

Karmaşık problemleri çözmek, grafiklerini çizmek ve analizlerini yapmak için oldukça başarılı bir program MathLab’tir.Endüstri mühendisliği programları arasında gözde bir programdır.

  • NetCAD Mühendislik Programı

Harita ve inşaat alanlarında çok kullanılan inşaat mühendisliği programları arasında popüler araçtır. Bu program ile AutoCAD’e oranla daha büyük rahatlıklar yaşarsınız.

İnşaat mühendisliği başta olmak üzere birçok mühendislik programları sizin için bu rehberde derlendi. Tabii ki mühendislik programları bu kadar kısıtlı değil. Yüzlerce mühendislik programını tek tek incelememiz ve bu konuda derlememiz pek mümkün bir ihtimal değil maalesef ki. Mühendislikte kariyer yapmak isteyen öğrenciler veya mühendisler için bu mühendislik programları birer inci tavsiye değeri taşımaktadır. Bu programları bilmeniz iş vereninizin gözünde değerinizi değiştirecek. Siz de kullandığınız mühendislik programları listenizi yorum kısmında paylaşarak herkesin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.