Anasayfa / Sosyal Medya / Mojave’de çöken programlar nasıl çalıştırılır?

Mojave’de çöken programlar nasıl çalıştırılır?

Mojave işletim sisteminin Mac’e yükledikten sonra oldukça mesut hissettiniz bir an olmuştur muhakkak. Peki ya bunun size beraberinde mutsuzluğu getireceğini belirtseydik? Çünkü Mojave yükleyen birçok kullanıcı bir daha Photoshop iç birçok uygulamayı açamaz hale geldi. 

Genellikle kullanıcılar uygulamaları açmaya çalıştıkları vakit bir hata mesajı ile karşılaşıyor ya da hiçbir tepki alamıyorlar. Bunun 32-bit versiyonu ile alakalı olup olmadığı araştırıldı tarandı ancak maalesef herhangi bir bulgu veya buna neden olan bir neden ortaya çıkarılabilmiş değil.

Şimdi gelelim bu sinir bozucu problemi nasıl ortadan kaldırabileceğinize. 

Erişilebilirlik sekmesine geldiğimiz vakit Sistem Tercihleri’ndeki Güvenlik ve Gizlilik ayarlarında Adobe Photoshop ve öbür uygulamaların listelendiğini göreceksiniz.

“Aşağıdaki uygulamaları bilgisayarınıza denetim etmelerine ruhsat verin” diye bir seçenek var olacak orada. Merak etmeyin, programlar size karşı bir harp başlatmayacak veya saldırıya geçmeyecek. Programların bilgisayarınızı denetim etmelerine ruhsat verdiğiniz an ortada bir mesele kalmayacak. 

Sorunun hala 32 vs 64-bit kaynaklı çıktığı düşünülüyor ancak Apple tarafından konuyla ilgili olarak resmi bir izah gelmiş değil.

Daha yalın haliyle nasıl işlemi gerçekleştireceğinizi belirtecek olursak; Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik > Erişilebilirlik > Değişiklik yapmak için kilidi açın > Orada kullanmak istediğimiz programı tıklıyoruz ve kapatıyoruz. Umarız saç yolduran sorununuza çözüm sunabilmişizdir.

Antivirüs yazılımı kazanma fırsatı!Güncel

Hakkında admin

Check Also

Zuckerberg Facebook’u değiştireceğini açıkladı

Son yıllarda dünya çapında yaşattığı veri ve gizlilik skandallarıyla gündeme gelen Facebook‘ta kan kaybı sürüyor. …

Bir cevap yazın