Mercedes G serisinin yeni üyesi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Mercedes G serisinin yeni üyesi

Bu haber 30 Mart 2018 - 9:40 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

İlki 39 yıl önce piyasaya sürülen Mercedes G, Alman markanın koleksiyon modellerinden biri oldu. Çıktığı dönemde büyük yankı uyandıran, hatta SUV’lerin atası sayılan Mercedes G, bu yıl da küçük makyajlarla asfalta indi.

 

HER ŞEY DEĞİŞTİ, GÖRÜNTÜ AYNI KALDI
Yeni Mercedes G’ye baktığınızda bir önceki jenerasyonuyla aynı görüntüye bakıyor gibi hissetseniz de aslında bu gösterişli SUV’de değişmeyen tek şey kapı kolları!

Ön tamponda yer alan hava girişleri artık daha kısa ve genişletilmiş şekliyle geçmişi selamlayan yeni G, bu tasarım dokunuşuyla daha geniş bir görünüme sahip olmuş.

 

Selefinde ön farların altında yer alan gündüz farları, yeni versiyonda halka şeklinde ön farların içine entegre edilmiş. Bu da yeni G’ye mevcut halinden daha agresif bir görünüm kazandırmış. Köşeli dikiz aynaları, biraz daha yumuşatılarak ‘lüks SUV’ izlenimi yaratılmış. Esasında bu ‘yumuşatma’ işleminin, yeni G’de hemen hemen her parçaya yansıdığını söylemek yanlış olmaz.

 

İÇ MEKAN TEKNOLOJİYE UYDU
Son dönemde tüm marka ve modellerde olduğu gibi Mercedes G serisinde de iç mekan teknolojik donanımlarla yenilendi. Artık çok daha şık, çok daha ferah ve çok daha donanımlı olan iç mekan, Mercedes’in G serisinde muhafazakar kalamadığı tek kısım olabilir.

Yeni G’de kadranlarla tümleşik hale getirilen multimedya ekranı, ön konsolu tam bir bütün haline getiriyor. Önceki versiyona oranla çok daha büyük halde gelen bu ekran, aracın bir çok teknik donanımının kontrolünü de eline geçiriyor. Tıpkı vatandaşı Volkswagen’de olduğu gibi analog düğmelerden yavaş yavaş arınan Mercedes, bu tutumunu yeni G serisinde de sürdürüyor.