Meme Kanseri Nedir? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Meme Kanseri Nedir?

Bu haber 05 Mart 2019 - 13:39 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

 

Meme kanseri kadınlarda çok sık görülen kanserler içinde ilk sıradadır. Yapılan araştırmalara göre her 7 kadından iki tanesinde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır. Meme kanserinde kalıtımın büyük bir rolü vardır. Ailesinde meme kanseri olan kişilerin varlığı daha çok takip edilmeyi gerektirir. Kanser belirtileri hakkında bilgi edinmek için www.drozdogan.com sitesini ziyaret etmeniz gerekir.

Kendi Kendine Meme Muayenesinin Önemi

Kendi kendine meme muayenesi meme kanserini ilk evrede teşhis etmenizi sağlar. Her ay düzenli olarak adetin döneminin son günü yapılmalıdır. Her ay düzenli yapıldığı takdirde meme dokusunu tanıyan kadın ufak bir değişikliği dahi hemen fark eder. Klinikte uzman onkologlardan meme kanseri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kliniği ziyaret ederek meme muayenesi yapmayı öğrenebilirsiniz. Günün her saati siteyi ziyaret edebilir ve canlı destek hattına sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Meme Kanseri Risk Faktörleri

Meme kanseri, ailesinde meme kanseri olan kişilerde daha sık görülür. Uzun süre doğum kontrol hapı kullanmak meme kanseri riskini arttırır. Sağlıksız beslenme ve yoğun strese maruz kalmak bir başka risk faktörüdür. Sürekli kimyasallara maruz kalmak yakalanma riskini artırır. Kanserden korunma kaliteli bir hayat ve sağlıklı bir beslenme ile mümkündür. Kanser tedavisi tıbbın ilerlemesi ile birlikte var olan meme dokusu korunarak yapılmaktadır. Yeni tedaviler ve kanser hakkında her bilgiye kadar her şeyi sitede bulmanız mümkündür.