banner61

Salihli’de polis motosikletlere göz açtırmıyor

banner62

Manisa’nın Salihli İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, İlçede Kullanımı Her Geçen Gün Artarak Devam Eden Elektrikli Bisiklet Ve Motosiklet Sürücülerine Yönelik Sıkı Denetimlerini Sürdürüyor.

Salihli’de polis motosikletlere göz açtırmıyor
banner63

Manisa’nın Salihli ilçesinde polis ekipleri, kullanımı her geçen gün artarak devam eden elektrikli bisiklet ve motosiklet sürücülerine yönelik sıkı denetimlerini sürdürüyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekipleri, kentte meydana gelen ekobis ve motosiklet kazalarını en aza indirmek, abart egzozların önüne geçmek ve küçük yaştaki ekobis sürücülerine yönelik sıkı bir denetim başlattı. Kentin muhtelif yerlerinde ve özellikle de okul önlerinde yapılan uygulamalarda ehliyetten, sürücünün kaskına, egzozuna kadar kontrol eden trafik ekipleri, ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan motosikletleri trafikten men etti. Ekipler, uygulamada Karayolları Trafik Kanununun 78/1b uyarınca motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurmaması ve kullanmamasından dolayı ceza-i işlem uyguladı.

Salihli İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, ekobis ve motosikletlere yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner50

banner52

banner46

banner77

banner49

banner51

banner45