banner61

Lokal Tiyatro, Farkındalığı Tiyatro'ya Taşıyor!

banner62

Bu sezon Lokal Tiyatrodan maalesef çığ gibi büyüyen, eksilmeyen, yürek sızlatan bir konuyu izleyeceğiz. “ARADA” isimli oyun 6 Ekim Pazar günü saat 18.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde perde açtı.

Lokal Tiyatro, Farkındalığı Tiyatro'ya Taşıyor!
banner63

Seçimlerimizi başlarken belirleyemediğimiz bu dünyada soğuk duvarlar arasında sadece jelibonları ile konuşabilen ve onlara hayallerini anlatan yetimhanede büyümüş, yalnız bir adamın hikayesi Arada...

Adamın yetimhanedeyken yaşadığı bir olay tüm hayatına gölge gibi düşer. Karakter bu çatışmayı bastırmak için duygusal tarafını gizleyerek, mantığın ön planda olduğu bir yaşam sürmeye başlar. Keşfedilmesi hayli güç olan bu duygusal tarafı merak edilip sorulduğunda ise yaşadığı travmalar ve bu zamana kadar bastırdığı duygularla yüzleşiyor. Bu süreçte yaşadığı hayal kırıklığı ve duygusal boşluk da cabası...

Hayatın içinde karşılaştığımız insanlarla ne yaşadıklarını bilmeden kurduğumuz iletişim ve empati kurmadaki acemiliğimizi de gözler önüne seren bir eser. Hem de özgün bir eser.

Oyunun ismi Arapça; AR- A- DA 3 kelimeden meydana geliyor. Anlamı; Utanç duygunu

Bırak...

Sadece arada kaldığımız zamanlarda fark ediyoruz bırakamadığımız duyguları…

banner74
Oyunu genç yazarlardan Gökhan Dalabasmaz yazdı ve Seda Özel yönetti. Müziklerini yetenekli ve deneyimli müzisyen Ahmet Kalabay’ın yaptığı oyunda; Birhan Tut, Tuğba Uluay ve Gökhan Dalabasmaz oynuyor.

13 ve 27 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde oynayacak oyunu izlemek için Biletiva’dan biletleri temin edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner49

banner51

banner45