Küçük Evrim’den yaklaşık 10 aydır haber yok « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Küçük Evrim’den yaklaşık 10 aydır haber yok

Bu haber 27 Nisan 2019 - 15:25 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Tokat Turhal Yenisu köyü yaylasında ailesinin yitik ihbarında bulunmasının  üzerinden 291 gün geçen ufak Evrim’le ilgili bir ize, uzun süre aranmasına  rağmen rastlanamadı. 

Küçük Evrim’in kaybolduğu ilk günler AFAD ve JAK ekiplerinin  katılımıyla drone ve arama köpekleri de kullanılarak yoğun yürütülen çalışmalar,  İl Jandarma Komutanlığına bağlı komandolar tarafından uzun süre devam  ettirilmişti.

Soruşturma kapsamında baba Burhan Atış’ın, “kızının traktörden düşerek  öldüğü ve cenazesini dedesinin mezarına gömdüğü” yönünde verdiği anlatım üzerine  Evrim’in dedesi Sadık Atış’ın mezarı açılmış, “Mağarada olabilir” demesi üzerine  de mağara da arama yapılmıştı.

Jandarma ve arama ekipleri, ufak kızın kaybolduğu çadır ve yaklaşık  20 kilometrelik alanı didik didik aramalarına karşın bir sonuca ulaşamayınca  çalışmaları ufak kızın kaybolmasından 116 gün sonra sonlandırmıştı.

Minik Evrim’i arama çalışmaları kapsamında köyde yaşayanların HTS  kayıtları da incelenmişti.

Çadırda kardeşiyle yalnız bırakıldıktan sonra hayvanlara bakmak için  uzaklaşan ailenin döndüğünde bulamadığını belirttiği Evrim’in babası Burhan ve  annesi Dilek Atış, kızlarının kaybolmasıyla ilgili verdikleri çelişkili ifadeler  nedeniyle gözaltına alınmış, çift 23 Temmuz 2018’de tutuklanmıştı.

Anne Dilek 8 Kasım 2018, baba Burhan Atış ise 4 Ocak 2019’da adli  kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.