KPSS başvuruları ne zaman alınacak? 2019 KPSS « Haberkulis.org

SON DAKİKA

KPSS başvuruları ne zaman alınacak? 2019 KPSS

Bu haber 01 Mayıs 2019 - 14:15 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

KPSS sınavları için art sayım başladı. Öğretmen ve memur olabilmek için bir yılı aşkın süredir çalışan adaylar ÖSYM tarafından her sene gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de ter döküyor. 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan KPSS sınavları için başvuruların ne vakit alınacağı ve sınavın hangi tarihlerde yapılacağı sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki KPSS 2019 sınavı için başvurularn ne vakit alınacak?

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

2019 KPSS sınavı için başvurular ÖSYM tarafından 3-15 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Adaylar KPSS sınavı için başvurularını elektronik ortam üzerinden veya ÖSYM büroları aracılığı ile gerçekleştirebilecek. Adaylar KPSS sınavı için ÖSYM tarafından belirlenen müracaat ücretini müracaat tarihleri süresince yatırmak zorunda! Müracaat ücreti yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. KPSS sınavı için ÖSYM tarafından geç müracaat tarihi ise 28 Mayıs olarak duyuruldu. 

2019 KPSS NE ZAMAN?

Başvuruların 15 Mayıs’ta sona ermesinin ardından adaylar Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri sıanvı 14 Temmuz 2019’da yapılacak.

Alan Bilgisi 1. gün sınavı 20 Temmuz’da, 

2. gün sınavı ise 21 Temmuz’da yapılacak. 

ÖABT ise 28 Temmuz’da yapılacak.