Klima Periyodik Bakım Zamanlaması « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Klima Periyodik Bakım Zamanlaması

Bu haber 22 Mart 2018 - 20:31 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Bazı elektronik cihazlar vardır ki yüksek performans almak için ve ömrünü uzun tutmak için bakım gerekliliği bulunmaktadır. Klimalarda bu cihazlar arasında neredeyse ilk sıralarda olanlardır. Klima Periyodik Bakım zamanlaması ilk kurulumda montaj yapan ekiplerce söylenmiş olsa da ürün kullanım kılavuzu içerisinde de genelde bulunmaktadır. Ancak ülkemizde klima sahipleri genelde pek önemsemekte ve cihazlar kısa sürede belirli sorunlar çıkarmakta ve bazen de sık sık arıza göstermekte ve bunun yanında da istenilen düzeyde bir performans vermemektedir. Klima Servisi firmaları ile sık hizmet alımı yapmamak ve cihazının uzun süre sorunsuz hizmet vermesi için muhakkak Periyodik bakım yapılmalıdır.

Klima bakım Servisinde Neler Yapılmaktadır?

Klimalarda hava filtresi bakımı en önemli adımlardan biridir. Her Klima Bakım servisi işinde öncelikle el atılması gereken alandır diyebiliriz. Cihaz için önemli olduğu kadar bulunan ortamın hava kalitesi içinde son derece önemlidir. Hatta çocuklu ve yaşlı insanların bulunduğu evlerde yada ortamlarda daha fazla dikkat edilmelidir. Evaparatör ve Kondaser Temizliği de klima bakımı esnasında muhakkak yapılmalı gözden kaçırılmamalıdır. Gaz Kontrolleri, Klima akım kontrolleri de eksiksiz olarak servis personeli tarafında yapılmalıdır. Klima soketleri, Drenaj sistemi, Fan bakımı da belirli işlerin tamamlanmasının ardından bakımı yapılıp işlem bitirilmelidir.

Klima Bakımları için önerilen süre nedir?

Genelde Klimanın yoğun kullanıldığı dönemler ülkemiz için yaz mevsimidir. Ancak son yıllarda klimaların kış mevsiminde sıcak hava içinde kullanılma oranı artmaktadır. Kartal Klima Servisi olarak önerimiz her sezon başında mutlaka klimalarınızın bakımlarını uzman firmalara yaptırmanızdır. Bakım sonrasında neredeyse ilk günkü gibi yüksek bir performans alabilirsiniz. Bununla beraber sık yaşanabilecek olumsuz arıza tiplerinin önüne geçmiş olursunuz ve aynı yıl içinde bir çok ödeyeceğiniz maliyet ve giderden de kurtulmuş olursunuz. Kartal bölgesi dışında Pendik Klima Servisi içinde sizlere profesyonel düzeyde hizmet vermekteyiz. Kartal ve Pendik Merkez Teknik olarak sizlere hizmet vermekteyiz.