Kızlarından 26 yıldır haber alamıyorlar! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Kızlarından 26 yıldır haber alamıyorlar!

Bu haber 12 Şubat 2019 - 9:12 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Bayraklı’ya bağlı Manavkuyu Mahallesi 278/2 Sokak’ta yaşayan, emekli TIR şoförü Ömer Çolak ile eşi ev kadını Ayfer Çolak’ın kızları Zeliha, 1993 yılında evde temizlik yaparken, hava almak istediğini belirterek, dışarı çıktı. Eve dönmeyen kızlarının hayatından kaygı eden Ömer Çolak, polise yitik başvurusunda bulundu. Zeliha’dan bir daha havadis, bilgi, salık alamayan Ömer Çolak, telefon kayıtlarından, ev telefonlarının bir numaradan 23 kez aradığını tespit etti. Acılı baba, kızının kaçırılmış olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, yaptığı araştırmada, kendilerini arayan kişinin A.Y. olduğunu ve İstanbul’da yaşadığını öğrendi. A.Y., kendisini bulup, kızını soran Ömer Çolak’a, Zeliha’nın yanına geldiğini; ancak evine dönmesi için otobüse bindirdiğini söyledi.

‘ÖLMEDEN KIZIMI GÖRMEK İSTİYORUM’

Kızının ortadan kaybolmasının üzerinden 26 sene geçtiğini ve ölmeden evvel kızını görmek istediğini dile getiren Ayfer Çolak, “1993 yılında kızım, evde temizlik yaparken, kardeşine hava almak istediğini söyleyip, evden çıkmış. Bir daha kendisinden havadis, bilgi, salık alamadık. Polise gittik, kızımı bulamadık. Kızım kaybolmadan evvel evimizin telefonu aranıyordu; ama telefondan ses gelmiyordu. Ben kızımın kaçırıldığını düşünüyorum. Ben yıllardır kızıma hasretim. Kaç bayram geçti, kızım olmadan. Ölmeden evvel kızımı görmek istiyorum. Kendi gittiyse de tekrar görmek istiyorum. Ne olursa olsun, her şeyiyle kabul edeceğim. Yeter ki art dönsün. Kaybolduğunda 15 yaşındaydı şimdi yaşıyorsa 41 yaşında. Kızım, Zeliha’m, ne olur evine dön. 52 bayram geçti sensiz. Yetkililerden kızımı bulmalarını istiyorum” dedi.

‘BİZİ DUYUYORSA GERİ DÖNSÜN’

Yıllardır kızına ulaşmaya çalıştıklarını belirten Ömer Çolak ise “O devre ben şoför olduğum için kent dışındaydım. Eşim, beni arayıp, kızımızın kaybolduğunu söyledi. Çok aradık; ama bulamadık. Evin telefonunu arayan kişiyi buldum. Kızımın kendi isteğiyle yanına geldiğini; ama art gönderdiğini söyledi. Ben o kişinin, kızımın hayatından mesul olduğunu düşünüyorum. Yıllar geçti, kızımıza hasretiz. Kızım yaşıyor ve bizi duyuyorsa ne olur, art dönsün. 26 sene geçti üzerinden, çalmadığımız kapı kalmadı. 65 yaşındayım. Yıllardır ne yüzünü gördüm ne de sesini duydum. Kızımın bulunmasını istiyorum” diye konuştu.