Katar’a Çıkartma Yapacak! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Katar’a Çıkartma Yapacak!

Bu haber 08 Mart 2018 - 18:36 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Türk gemi inşa sanayisi, askeri deniz platformlarında elinde tuttuğu yetenekler ve geniş ürün yelpazesi ile yeni pazarlara göz atıyor. Savunma sanayisinde üretim lisansı bulunan ve önem arz eden ürün farklılığına sahip olan 5 özel sektör tershanesinin oluşturmuş olduğu TAIS, yurt dışındaki tanıtım atağına devam ediyor.

Geçtiğimiz aralık ayı içerisinde Kuveyt’te düzenlenmiş olan Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı’na katılım sağlayan TAIS, bir başka Körfez ülkesinin yolunu tutmaya hazırlanıyor. TAIS’in 12 Mart ila 14 Mart tarihleri arasında Katar’ın başkenti olan Doha’da düzenlenmesi planlanan fuara katılacağı ifade ediliyor.

Yaklaşık olarak 500 metrekarelik alan içerisine kurulacak olan standda ürünlerinden örnekler sergilemesi beklenilen TAIS, Katar ve Körfez bölgesi ülkelerinin deniz platformu gereksinimlerine çözümler sunmayı amaçlıyor. TAIS’in özellikle Katar’da bulunan bütün deniz projelerinin talibi olma iddiası ile fuarda yerini alacağı bildiriliyor.

Tek El Üstünden Yürütme Hedefi
Konu hakkında açıklamalarda bulunan TAIS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, TAIS’i oluşturduğu bilinen 5 tershanenin münferit konumunda Türk Deniz Kuvvetlerine yaptıkları askeri projeler çerçevesinde oldukça önemli başarılara imza attılarına değinerek, söz konusu başarıları TAIS ile uluslararası pazarda tek el üstünden yürütme hedefi içerisinde olduklarını belirtti.

Özellikle yurt dışı pazarında Türkiye adına güçlü bir marka yaratmak istediklerine vurgu yapan Kalkavan, yabancı bir ihale kapsamında ellerini oldukça kuvvetlendiren çok zengin çeşitliliğe sahip olan bir kataloglarının oluştuğunu dile getirdi.

Öte yandan TAIS bünyesinde bulunan tershanelerin bu zamana kadar bir çok projede sorumluluk üstlendiği bilinirken, uluslararası pazarlara açılma hedefi çerçevesinde geçtiğimiz sene içerisinde çok sayıda fuara katılım gösteren TAIS’in uluslararası iş bağlantıları kurabilmek adına farklı görüşmeler yaptığı biliniyor.