İzolasyon ve Dezenfeksiyon İşlemleri « Haberkulis.org

SON DAKİKA

İzolasyon ve Dezenfeksiyon İşlemleri

Bu haber 19 Nisan 2019 - 11:57 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

 

Firma Türkiye’nin her ilinde su tesisatlarının temizliği, havuz temizliği, ortam dezenfeksiyonu, su deposu temizliği hizmeti veren bir firmadır. Su insanlar için hayati öneme sahip bir maddedir. İçilen suyun içeriği kadar güvenli olması da önemlidir. Kirli su tüketimi insanlarda bağırsak enfeksiyonlarına neden olur. Oluşan enfeksiyonlar kişiden kişiye bulaşarak toplumu tehdit eder. Kusma, ishal, ateş ile kendini gösteren enfeksiyonlar bebekler ve çocuklar için risk teşkil eder. Firma su deposu temizleme için tüm yetki belgelerine sahiptir.

Firma İSO 9001 belgesi başta olmak üzere iş yeri güvenliği eğitimi, kullanılacak dezenfektan madde güvenilirliği eğitimi, havuz suyu operatörlüğü eğitimi, hijyen eğitimi, ozonlama belgesi, acil eylem planı gibi bir çok belgeye sahiptir. Firmanın bünyesinde çalışan tüm personelin düzenli periyodik muayeneleri ve mesleki eğitim becerileri eğitimi belli aralıklarla yapılır.

Verilen her alanda uzman personel görev alır. Ozonla sebil temizliği için, her markaya ait ürünün temizliği yapılır. Ozon tercih edilmesinin nedeni ozon insan sağlığı için tehlikeli bir madde değildir. Ayrıca sporlu bakterilere kadar her bakteriyi yok eder. Firma ayrıca ücretsiz olarak keşif imkanı sağlayan bir firmadır.

Ücretsiz Keşif Hizmetleri

Nasıl ki bir ev almadan önce ekspertiz talep edebiliyorsak su temizliği yaptırmadan önce de keşif hizmeti talep edebiliriz. Firma bu sayede su temizliği hizmeti verirken oluşabilecek sorunların önüne geçer. Keşif hizmetleri işlem sırasında uygulanacak yöntemi belirlemek için, işlem ücretini belirtmek için, işlem sırasında oluşabilecek aksaklıkları önlemek için uygulanır. Profesyonel bir hizmetin ilk adımı da önceden planlama yapmaktır. Firma keşif hizmeti ile önceden planlama yapar ve verilen hizmetin sürekliliğini sağlar. Keşif hizmeti talep etmek için firmanın internet sitesinden talep formu doldurmanız gerekir.

Su Boruları Temizliği

Su boruları zaman içinde kirlenir ve aşınır. Eski yapılarda metal borular tercih edilirken yeni yapılarda plastik boru tercih edilir. Firma su boruları temizliği hizmeti verirken boruların plastik olmasına dikkat eder. Su boruları temizliği önce su deposunda başlar. Temizlenen depodan hidrofor yardımıyla tüm borulara dezenfektanlı su verilir ve dezenfektanlı suyun her boruya temas etmesi sağlanır. İşlem bitince belli bir süre musluklar açılır ve dezenfektanlı maddenin atılımı sağlanır. Suyun rengi berrak olana kadar musluk açık tutulur.

Metal borular delinme ev aşınma riskine karşı temizlenemez. Firmadan su deposu temizliği hizmeti alırken su borusu temizliği hizmeti de alabilirsiniz. Sektörde lider olan firma insan sağlığına gereken özeni gösterir. Bu yüzden gerekli olan tüm yetki belgeleri ve eğitim sertifikaları firmada bulunur. Hangi firmadan hizmet alacaksanız firmanın yetki belgelerini sorgulamanız gerekir. Ancak bu şekilde sağlıklı ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Su Deposu Temizliği

Su depoları evlerin ve iş yerlerinin su ihtiyacını karşılayan sistemlerdir. Su deposu kullanımı su kesilmelerine karşı yapılmış depo görevi gören alanlarıdır. Su depoları bazı nedenlerle kirlenebilir. Su deposunun sadece acil durumlarda kullanılması, içinde ki suyun uzun süre beklemesi, içine düşen haşereler nedeniyle kirlenebilir. Su depoları korunaklı olmalı ve herhangi bir hayvanın gireceği şekilde aralık içermemelidir.

6 aylık aralıklarla mutlaka temizliği yapılmalıdır. Firma su deposu temizliğini için uygun dezenfektan maddeler ile temizlik yapar. Temizlik işleminden önce depoda bulunan suyun tahliye edilmesi gerekir. Basınçlı kompresör ile deponun her alanı temizlenir. Temizleme işlemi bitince deponun önceki ve sonraki halinin resmi çekilir ve mail atılır. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak isteseniz mutlaka firma ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ortam Dezenfeksiyonu

Ortam dezenfeksiyonu kapalı olan her ortam için gereklidir. Toplu yaşam alanları, kreşler, yurtlar, hastaneler, huzur evleri, toplu taşıma araçlarının içi, alış veriş merkezleri, oteller gibi bir çok kapalı alan belli aralıklarla dezenfekte edilmelidir. Firma ortam dezenfeksiyonu için mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ürün kullanır. Alanında uzman personel tarafından gerekli iş güvenliği önlemleri alınarak ortam dezenfeksiyonu sağlanır.

Uzman kadrosu ve yetki belgeleri eşliğinde profesyonel hizmet almak isterseniz firma ile iletişime geçmeniz gerekir. Firma her ayrıntıya önem veren işinin ehli bir firmadır. Ortam dezenfeksiyonu daha çok püskürtme yöntemi ile yapılır. Bu sayede bulaşıcı hastalıkların önüne geçilir. Ortama verilecek dezenfektan madenin oranı, ortamda kalma süresi, etki mekanizması yetkili personel tarafından mesleki yeterlilik içinde bilinen ve uygulanan bir işlemdir.

Su Sebili Temizliği

Su sebilleri suyu ısıtan ve soğutan sistemlerdir. Temizliği düzenli aralıklarla yapılmazsa suyun tadı bozulur ve enfeksiyonlara davetiye çıkarır. Su sebili temizliği yapılırken sebilin tüm parçaları sökülür ve ozan içinde bekletilir. Ozon çok güçlü bir dezenfektan maddedir. İnsan organizmasına zarar vermez. Serbest oksijene dönüşerek etki gösterir. Sebilin tüm boru hatlarında ozonun dolaşması sağlanır. Suyu alan ve veren hazne çıkarılır ve ozonla temizlenir. Su sebili temizliği için mutlaka ozon kullanılması gerekir.

Başka maddelerin kullanılması sebilin içinde kalıntı yapmasına neden olur ve suya karışır. Su sebili temizliği ortalama 30 dakika sürer. 3 ay aralıklarla temizlenmesi sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Firmanın bünyesinde çalışan tüm personel deneyimli olup gerekli eğitim ve becerilere sahiptir. Garantili ve güvenilir hizmet veren firma alınan hizmetin puanlamasını müşterilerine yaptırır.

Havuz Temizliği

Birçok kişinin kullandığı havuzlar aslında mikrop yuvası yerlerdir. Özellikle mantar enfeksiyonlarının ilk nedeni kirli havuzlardır. Havuzlar ayrıca mikroorganizmaların üremesi için birçok faktörü bir arada barındıran yerlerdir. Havuz suyunun tatlı su olması ve düzenli temizlenmemesi enfeksiyonlara neden olur. Havuz temizliği günlük, haftalık ve aylık olarak yapılmalıdır. Günlük temizlik sadece görünen kirliliğin temizlenmesi ve klorlanması şeklinde olurken aylık temizlik için havuz suyu tahliye edilir.

Havuzun her alanı uygun dezenfektan madde ile temizlenir. Firma havuz temizliği konusunda günlük, haftalık ve aylık temizlik hizmeti verir. Havuz temizliği esnasında klor ölçümü ve ph ölçümü mutlaka yapılır. Dibe çöken kir ve pislikler basınçlı kompresör ile temizlenir. Firma yüzme havuzu ve dekoratif havuz temizliği yapan bir firmadır. Firmadan havuz temizliği hizmeti alacaksanız randevu talep etmeniz gerekir. Firmanın internet sitesinden talep formu doldurarak firma yetkililerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Su Analizi

Su analizi kullanılan suyun içeriği hakkında bilgi veren işlemlerdir. Su analizi sadece sağlık bakanlığı tarafından onay verilen laboratuvarlarda yapılır. Firma su numunesi alarak ilgili laboratuvara gönderir. Su numunesi alma işlemi yetkili personel tarafından kuralına uygun olarak yapılır. Su analizi mikrobiyoloji analizi ve kimyasal analiz olmak üzere 2 farklı şekilde yapılır. Mikrobiyoloji su analizinde bakteri ölçümü yapılırken kimyasal analizde suya karışan ağır metal ölçümü yapılır. Analiz sonucuna göre firmadan su temizliği hizmeti alabilirsiniz. Firma su temizliği hizmeti vermede önce mutlaka su numunesi alır ve isteğiniz doğrultusunda analize gönderir.