İşsiz kalma riskine rağmen itibarı düşük şirketlerde çalışmak tercih edilmiyor « Haberkulis.org

SON DAKİKA

İşsiz kalma riskine rağmen itibarı düşük şirketlerde çalışmak tercih edilmiyor

Bu haber 16 Mart 2018 - 20:43 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen RepMan Forum’un 7’ncisinde işveren markası ile kurum itibarı arasındaki ilişki masaya yatırılacak. 30 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek Forum’da, ‘Çalışan Mutluluğu ve İşveren Markası İlişkisi’ kapsamında gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları katılımcılarla paylaşılacak

Çalışan memnuniyeti konusunun şirketlerin gündeminde üst sıralara yükseldiği bu dönemde, işveren markası ile kurum itibarı arasındaki ilişki RepMan Forum 2018’de tartışılacak. Panasonic Eco Solutions Türkiye, Yapı Kredi, Zorlu Holding destekleri ve Vizyon Koleji stratejik işbirliğiyle; RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi tarafından bu yıl yedincisinin düzenleneceği “RepMan Forum”, 30 Mart 2018 tarihinde Orjin Maslak’ta gerçekleştirilecek. ZENNA Kurumsal Marka Yönetim Araştırmaları ve Danışmanlığı tarafından 1.200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “RESPECT 2017” araştırmasından çarpıcı çıktılar da Forum’da katılımcılarla paylaşılacak.

Araştırmanın bazı ilgi çekici sonuçlarına değinen RepMan Kurucu Danışma Kurulu Üyesi Nuran Aksu, işveren markası yaratabilmek için “çalışanlara değer verilmesi, haklarının korunması ve gelişimlerinin desteklenmesi” konularının iş dünyasını yöneten orta ve üst düzey her 4 yöneticiden 3’ü tarafından zaruri olarak görüldüğünü aktardı. Türkiye’de çalışan nüfusun yüzde 40’ının ise “işsiz olsam da itibarı düşük bir şirkette çalışmayı kesinlikle düşünmem” görüşünü bildirdiğini aktaran Aksu, bu ve benzer çarpıcı sonuçların RepMan Forum’da paylaşılacağı bilgisini verdi.

Forum’da ayrıca “Sosyal Medya İşveren Markası için Tehdit mi Fırsat mı?”, “İşveren Markası Oluşturmada Yapay Zekâ Ne Kadar Önemli?”, “Gençlerin Gönlünde Yatan İşveren Markası Hangisi?”, “İşveren Markası İletişimi Nasıl Yönetilmeli?”, Teknoloji Dünyasının Penceresinden İşveren Markası?” gibi iş dünyasının gündeminde olan konulara cevaplar aranacak.

RepMan Forum 2018 konuşmacıları arasında, RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucu Üyeleri Salim Kadıbeşegil ve Nuran Aksu, Social Touch Ajans Başkanı Sertaç Doğanay, Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Özbek, Reanda Türkiye Uyum Hizmetleri Bölüm Başkanı Tayfun Zaman, Gazeteci Volkan Akı, Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tatsuya Kumazawa, Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) Başkanı Ergun Gümrah ve Gazeteci M.Serdar Kuzuloğlu yer alacak.