iPhone X’da Windows 95 ve SimCity 2000’i çalıştırdılar « Haberkulis.org

SON DAKİKA

iPhone X’da Windows 95 ve SimCity 2000’i çalıştırdılar

Bu haber 21 Kasım 2017 - 2:42 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Akıllı telefonlarda birçok işlem özelliği rahatça kullanılabiliyor. Farklı işletim sistemlerini Iphone gibi telefonlarda çalıştırabilmek yazılımcıların çok da zor olmayan bir uygulama. Hacking Jules ismi verilen bir Youtube kanalı bir süre önce yurt dışında satışı başlayan iphone X telefonlarda Windows 95 işletim sistemini çalıştırmayı başardığını gösteren bir video yayınladı.

Hacking Jules iPhone X’de Windows 95’i çalıştırabilmek için PowerDOS uygulamasını kullandı. Kanal aynı zamanda bir dönemin önemli ve sevilen oyunları arasında yer alan SimCity 2000’i de telefonda oynadı. Oyunun oynanması aşamasında herhangi bir sorun yaşamayan Hacking Jules, Word uygulamasını da iPhone X’te çalıştırmayı başardı. Iphone X’ler 24 Kasım itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Firma 10’uncu yıl dönümlerini iPhone X’i piyasaya sürerek kutladı. IPhone X diğer tüm iPhone modellerinde olduğu gibi dikkat çekici bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. iPhone X’e baktığımızda göze çarpan en önemli detay ise çerçevesiz bir ekrana sahip olması. Yeni model iPhone’da ana ekran tuşları kaldırılmış. Tüm iPhone modellerinde yer alan bu tuş yeni modelle birlikte telefona veda ediyor.

IPhone X, touch ID yerine Face ID isimli yüz tanıma sistemini kullanarak güvenlikte yeni bir dönemi de başlatıyor. Apple’ın telefonla ilgili lanse ettiği verilere göre Face ID sistemi düşük ışıkta bile yüksek bir performans sergiliyor. Yüz algılaması yapan Face ID, kullanıcının şapka ve gözlük takması halinde bile yüzü kolayca algılayabiliyor. Aynı zamanda Face ID sistemi kızılötesi kamera, ön kamera ve nokta projektör gibi özelliklerden faydalanıyor.