Anasayfa / Teknoloji / iOS 13 geliyor! Yüklediğiniz anda her şey değişecek

iOS 13 geliyor! Yüklediğiniz anda her şey değişecek

Apple’ın Haziran ayındaki WWDC 19 etkinliğinde tanıtacağı iOS 13 sürümü için heyecan had safhada.

iOS 13 geliyor! Yüklediğiniz anda her şey değişecek

Cupertinolu teknoloji devi Haziran ayında düzenleyeceği Worldwide Developers Conference etkinliğinde yeni yazılımlarını tanıtacak. Bu yazılımlar arasında en fazla merak edileni şüphesiz ki iOS 13. iOS 12 güncellemesi ile sadece iOS 11’deki hataları düzeltmeye odaklanan Apple, artık bu sene bir yenilik sunması gerekiyor. Bu yenilikler arasında en fazla beklenenler arasında ise sistem ara yüzünde kullanılacak olan karanlık mod geliyor.

Yeni arayüz

iOS 13, iPhone ve iPad’leri fazla daha verimli cihazlar haline getirecek. Apple’ın üzerinde özenle durduğu ‘yavaşlık’ konusunda Apple’ın bir hamle yapması zaten uzun zamandır bekleniyordu. iOS 13’ün yüklendiği iPad’lerde yepyeni bir arayüz olacak. Henüz internete sızan bir görsel yok; ancak bugün iPad’lerde gördüğümüz arayüzden fazla daha farklı bir görüntü bizi karşılayacak ve bu görüntü sadece iPad’lere hususi olacak.

iOS 13’le beraber beklenen bir öbür mühim yenilik ise gece modu. Bilindiği üzere pek fazla uygulama kendi çapında gece moduna geçiş yapmaya başladı. Hem enerji tasarrufu sağlayan hem de bu sayede telefonların batarya ömrünü uzatan gece modu, ayrıca gözleri de daha az yorduğundan karanlıkta kullanımı da daha basit bir hale getiriyor. iOS 13’ün tam bu noktada menüsünü tamamen gece moduna geçebilme opsiyonunu kullanıcılarına tanıyacağı konuşuluyor. Zaten bildiğiniz üzere MacOS işletim sisteminin son sürümüyle Mac’lere gece modu halihazırda sunulmuş durumda. Şimdi ise dizi iOS 13’te!

Yeni güncelleme ile beraber yeni Animoji’ler, geliştirilmiş sıhhat özellikleri başta olmak üzere pek fazla yenilikle de karşılaşacağız.

Apple’dan yepyeni bir iPad geliyor!İnternet

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın