İmamoğlu canlı yayında soruları cevapladı.. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

İmamoğlu canlı yayında soruları cevapladı..

Bu haber 12 Nisan 2019 - 13:58 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

İmamoğlu, Halk Tv, Cem Tv, Tele 1, KRT Tv ve Yön Radyo ortak yayınına  katılarak, soruları cevapladı.

Büyükçekmece’de düzmece seçmen iddialarını değerlendiren İmamoğlu,  “Bu benim derdim değil, bu kimin derdi biliyor musunuz, Yüksek Seçim Kurulunun.  Yüksek Seçim Kurulu alır bakar, hayali midir, değil midir, gerçek midir, onaylar,  sisteme girer, gider vatandaş oy kullanır. Benim derdim değil, Sayın Hasan  Akgün’ün derdi değil.” diye konuştu.

Haklarının gasbedilmek istendiğini savunan İmamoğlu, “Şükürler  olsun ki o 10 binlerce demokrasi kahramanı, il başkanımıza, heyetine,  üyelerimize, İyi Parti il başkanına, heyetine, katkı sunan öbür siyasi parti  temsilcilerine, İstanbul gönüllülerine diyorum ki her biriniz bu süreçteki  demokrasi kahramanlarısınız.” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, 16 milyon insanın iradesiyle sürece talip olduğunu dile  getirdi.

Fatih Sultan Mehmet’in adını Yakuplu’da bir kültür merkezine vermeyi  planladıklarını aktaran İmamoğlu, “Nasip olsaydı yetişseydi Fatih Sultan  Mehmet’in ismini Yakuplu’daki kültür merkezimize verecektik. İnşallah benden  sonraki arkadaşlarım Beylikdüzü’nde yaparlar.” dedi.

Anıtkabir ziyarete değinen İmamoğlu, başkanlık görevini aldıktan sonra  tekrar gururla gideceğini söyledi. İmamoğlu, “Ziyaret vazifemizdi, güzeldi,  tekrar gideceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Umuyorum birkaç gün içerisinde bu iş sonuçlanır”

Yüksek Seçim Kurulunun alacağı kararın sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin  değil, 145 yıllık demokrasi sürecinin en mühim kararı olacağını aktaran  İmamoğlu, şunları anlattı:

“Başka ihtimal yok diyorum. Tek ihtimal var, seçimin sonucunu  açıklayın. Bu kadar net. Yüksek Seçim Kurulu neyin kararını verecek biliyor  musunuz? Benim çocuklarımın, yetmez torunlarımın, yetmez torunlarımın  çocuklarının teminatı olacak kararı verecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  çalışanları benim çocuklarıma İstanbul’u hazırlayacak, yetmez torunlarıma, onun  çocuklarına, onun torunlarına… İstanbul bu ya dünya emaneti. Keyif alacaklar,  görecekler, motive olacaklar. Belediye kimsenin mülkü değil ki, biz emanetçiyiz.”

Ekrem İmamoğlu, Büyükşehir belediyesine hazırlık yaptıkları konularla  ilgili çalışmaya devam ettiklerine dikkati çekerek, “Biz görevimize başladık. Şu  an İstanbul ile ilgili çalışıyoruz. Biz Yüksek Seçim Kuruluna inanıyoruz. Bu  sürece dair en doğru ulusal kararı, demokrasi adına kararı vermek durumundadır.  Umuyorum birkaç gün içerisinde bu iş sonuçlanır.” değerlendirmesinde bulundu.