Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Bu haber 24 Mart 2019 - 14:36 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani yakın cazibe özelliği. Genelde aynasız ya da DSLR fotoğraf makinelerinde hususi objektiflerle kullanılabilen bir özellik olan makro, Huawei Mate 20 Pro‘da standart olarak yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Bu özelliği kullanabilmek için cep telefonunun 3X optik zoom özelliğini aktif ederek konuya yakınlaşmanız gerekiyor. 2.5 cm’ye kadar yakın cazibe yapabilen Huawei Mate 20 Pro, neredeyse profesyonel bir çözüm kadar iyi sonuçlar veriyor. Bu ayarları yaptıktan sonra telefonla sayfalarda örneklerini gördüğünüz tarzda sonuçlar alabiliyorsunuz. 

Telefon elimize ulaşır ulaşmaz kamerasında ilk olarak denediğimiz özellik makro fonksiyonu oldu. Özellikle ufak halinin ne olduğunu bildiğimiz nesnelerin makro fotoğrafları enteresan yorumlar aldı. Hatta sosyal medyada yaptığımız bu tarz paylaşımlar da oldukça alaka çekti.

Yaptığımız denemelerde tuz, su damlası, şeker, bozuk para, ahşap yüzey ve benzeri nesnelerin fotoğraflarını çektik. Bu sayfada kullandığımız fotoğraflarda da gördüğünüz gibi telefonun makro performansı gerçekten fazla başarılı. Özellikle bir telefondan beklenmeyecek detayları ortaya çıkarması Huawei Mate 20 Pro‘nun öne çıkan bir özelliği oldu. Genelde 300-400 dolarlık objektifler ve en az bir o kadar pahalı fotoğraf makineleriyle alınabilecek bu sonuçların bir telefonla alınması beni ağırbaşlı anlamda etkiledi.

Özellikle konuya fazla yakınlaşması ve makro düzeyinde detay alması telefonun mühim bir özelliği olarak ön plana çıkıyor.  Sayfadaki örneklerde de gördüğünüz gibi Huawei Mate 20 Pro bu konuda fazla başarılı. Eğer bu telefona sahipseniz siz de bu tarz fotoğraflar çekerek paylaşımlar yapabilirsiniz. 

Makro fotoğraf nedir?

Makro fotoğraf bir konuya birkaç santimetreye kadar yakınlaşıp yapılan çekimlere verilen umumi bir ad. Ağırlıklı olarak hususi ekipman gerektiren bu fotoğraf türü uzun yıllardır kullanılan ve kabul görmüş bir alan. Huawei Mate 20 Pro‘nun makro performansı sayesinde hususi ekipman ya da donanıma gerek olmadan da bu tarz fotoğraflar çekilebiliyor. 

Huawei Mate 20 Pro nasıl bir performansa sahip?Mobil